Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Śmierć pięknych saren

Śmierć pięknych saren

Ota Pavel

Jacek Dragun

 

ISBN : 978-83-8271-733-4

Wydawca: Storybox.pl

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

W 2021 roku mija pół wieku od pierwszego wydania „Śmierci pięknych saren”, zbioru opowiadań, który podbił serca czytelników i na stałe wpisał się do kanonu literatury światowej.

Za co tak bardzo kochamy Otę Pavla? Co sprawia, że kilka dekad po jego przedwczesnej śmierci wciąż sięgamy po jego książki? Z pewnością są to zawarte w tych tekstach ponadczasowe wartości: miłość, przyjaźń, rodzina i przyroda, a także podszyte delikatnym humorem nostalgia i bezradność wobec przemijającego świata i czasu. Lecz najważniejsza jest być może ta, tak charakterystyczna dla Pavla, magia życia, nieuchwytna, utkana ze słów i przypominająca, że każdy nasz dzień, nawet nie najpiękniejszy, ma olbrzymią wartość, którą jednak musimy odnaleźć przede wszystkim w naszych sercach.

Opowiadania z niniejszego tomu napisał autor doświadczony ciężką, wieloletnią chorobą. Ota Pavel prawdopodobnie przeczuwał, iż tworzy najważniejsze dzieło swojego życia. Czy spodziewał się, że przetrwa ono wszystkie przemiany, do których doszło na świecie w ciągu ostatniego półwiecza?

Po raz pierwszy „Śmierć pięknych saren” ukazuje się w Polsce w wersji autorskiej, bez cenzury.

  • Poprzednie produkty
  • Puchar od Pana Boga
  • Śmierć pięknych saren
  • Kolejne produkty