Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Życie za wszelką cenę

Życie za wszelką cenę

Lisa Genova

Szymon Bobrowski
Edyta Olszówka

 

Czas trwania: 8 godzin 47 minut

ISBN : 978-83-8075-901-5

Wydawca: Wydawnictwo Filia we współpracy ze Storybox.pl

Tłumacz: Joanna Dziubińska

Data premiery: 28 stycznia 2020 r.

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

„Kto choruje na ALS? Z tego, czego był świadkiem w klinice, odpowiedź brzmi: każdy. (…)
ALS nie ma żadnych uprzedzeń, alergii ani fetyszów. To zabójca, który nie dyskryminuje. Dlaczego czterdziestopięcioletni pianista koncertowy zapada na ALS? A dlaczego nie?”

Richard to wybitny pianista. Jego błyskotliwa kariera i świetny wygląd sprawiły, że stał się egocentrykiem. Każdy jego koncert na całym świecie kończą długie owacje na stojąco. Tak było jeszcze osiem miesięcy temu.

Teraz Richard zmaga się z ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego prawe ramię jest sparaliżowane, a palce pozbawione możliwości gry. Utrata ręki jest dla pianisty jak śmierć. A wie, że za chwilę to samo stanie się z lewą ręką. I na tym się nie skończy.

Choroba Richarda postępuje i nie jest on już w stanie samodzielnie żyć. Nieoczekiwanie jego opiekunką staje się była żona, Karina. Gdy mięśnie, głos i oddech Richarda zanikają, oboje stają przed najtrudniejszą z prób.

ŻYCIE ZA WSZELKĄ CENĘ to mistrzowska historia o wolności i odnalezieniu sensu wobec śmiertelnego zagrożenia. Lisa Genova jak zwykle stawia ostateczne pytania i nie pozostawia ich bez odpowiedzi.

***

„Niesamowite połączenie szczegółów naukowych z emocjonalną, szczerą opowieścią”.

– Bookreporter

***

„Każda scena poruszy Cię do granic”.

– The Boston Globe

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Życie za wszelką cenę
  • Kolejne produkty