Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Lista Audiobooków Autora: Charles Darwin, Francis Darwin

Charles Darwin (1809-1882)

Brytyjski przyrodnik i geolog, twórca teorii ewolucji, której głównym założeniem było, że wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form. Darwin uważał, że rozgałęziony schemat ewolucji wynika z procesu, który nazwał doborem naturalnym, czyli . Studiował medycynę na Uniwersytecie Edynburskim, ale porzucił ją na rzecz nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Cambridge. Poza doborem naturalnym Darwin badał również ewolucję człowieka, dobór płciowy i ruch roślin, efekty ich krzyżowania i samozapłodnienia, a także rolą dżdżownic w procesie glebotwórczym.

Uznano go za bohatera narodowego i po śmierci urządzono mu państwowy pogrzeb i pochówek w Opactwie Westminsterskim, niedaleko miejsca pochówku Isaaca Newtona i Johna Herschela.

Francis Darwin (1848-1925)

Brytyjski botanik, trzecie z siedmiorga dzieci Charlesa i Emmy Darwinów. Studiował matematykę, nauki przyrodnicze i medycynę. Zdobył tytuł medyczny, ale nie praktykował zawodu. Francis pracował z ojcem nad badaniem ruchu roślin, szczególnie fototropizmu – wyginania się w kierunku światła.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji