Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru

Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru

Charles Darwin, Francis Darwin

Tomasz Kućma

 

Czas trwania: 6 godzin

ISBN : 978-83-8233-080-9

Wydawca: 978-83-8233-080-9

Tłumacz: Damian Łukasz Tarkowski, Izabela Zgrzywa

Data premiery: 23 lutego 2021 r.

Tytuł oryginału: The Autobiography of Charles Darwin. Recollections of the Development of my Mind and Character

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Charles Darwin zajmuje wyjątkowe miejsce w historii nauki. Zasłynął jako pionier koncepcji ewolucji gatunków oraz doboru naturalnego. O wadze jego dokonań nie trzeba nikogo przekonywać.

Chociaż prowadził spokojne i stateczne życie, jego publikacje wzbudzały ogromne kontrowersje, a naukowiec musiał mierzyć się z ostrą krytyką. Podobnie jak w przypadku teorii względności Einsteina, czy wynalazków Edisona to, co dziś wydaje nam się oczywiste, wówczas było rewolucyjne.

Jako wykształcony młody człowiek Darwin rozpoczął zdumiewającą pięcioletnią podróż w charakterze przyrodnika na okręcie Royal Navy. Poznawszy niezbadane lądy, dziwne zwierzęta i rośliny, które napotykał w odległych miejscach, zainteresował się tym, w jaki sposób mogło rozwinąć się życie na Ziemi. Kiedy opublikował swoje dzieło „O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego”, głęboko wstrząsnął światem nauki.

Patrząc na dokonania Darwina przez pryzmat kontrowersji i płomiennych dyskusji, które rozgorzały na całym świecie i toczone są do dnia dzisiejszego, zadziwi Czytelnika fakt, że obcując z tą lekturą znajdziemy się niejako w samym oku cyklonu. Spokojnej, przepełnionej rodzinną i serdeczną atmosferą wiosce Down, w malowniczo położonym domu Charlesa Darwina.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru
  • Kolejne produkty