Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 61 - 80 z 1237 elementów
  • Aleksander Potiomkin

  • Aleksandra Borowiec

    Pochodzi z Płocka, mieszka w Warszawie, a serce zostawiła na Warmii i Mazurach. Wielbicielka czarnej kawy i dobrych historii. Finalistka m.in. konkursów organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania (2018) i Festiwalu Góry Literatury (2019). Autorka opowiadań (publikowanych m.in. w czasopismach literackich, takich jak „Autograf” czy „Wizje”). „Gwiazda szeryfa” to jej debiut powieściowy.

  • Aleksandra Janusz

    Doktor neurobiologii, obecnie pracuje w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Debiutowała w „Science Fiction” 4/2001 opowiadaniem „Z akt miasta Farewell”, jest autorką powieści „Dom wschodzącego słońca” wydanej nakładem wydawnictwa Runa. Publikowała opowiadania i artykuły publicystyczne w internetowym magazynie Fahrenheit, w magazynie mangi i anime „Kawaii” i w innych czasopismach. Uzależniona od książek, czyta wszystko; nie jest gatunkistką. Zawodowo zajmuje się molekularnymi mechanizmami rozwoju neuronów, pamięci i uczenia się.

  • Aleksandra Katarzyna Maludy

    Absolwentka filologii polskiej UW. Studia wybrała ze względu na to, że zawsze lubiła być blisko książek, mimo iż zawód związany z mówieniem o nich zabierał jej czas na ich czytanie. Pasjonatka historii i książek historycznych. Ukończyła podyplomowe studia historyczne.

  • Aleksandra Marinina

    właśc. Marina Anatoljewna Aleksiejewa 

    Rosyjska pisarka powieści kryminalnych. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Moskiewskim, pracowała w milicji, być może jej doświadczenia w pracy posłużyły za inspirację dla przygód major Anastazji Kamieńskiej, bohaterki jej cyklu powieści kryminalnych.

    Zdjęcie - © A.Savin, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

  • Aleksandra Stanisławska, Piotr Stanisławski

    Małżeństwo, które od ponad dekady pisze o nauce. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania. Publikowali m.in. w „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Focusie”, „Newsweeku”, „Wiedzy i Życiu”. A potem zapragnęli pisać na własny rachunek i tak narodziła się Crazy Nauka – najpopularniejszy i największy blog popularnonaukowy w Polsce.

    Laureaci nagród POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w 2020 roku: za bloga Crazy Nauka i za audycję „Homo Science” w radiu TOK FM. Zdobywcy nagrody Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce.

  • Aleksandra Tyl

    Autorka bestsellerowych powieści obyczajowych: „Miłość wyczytana z nut” (2010), „Aleja Bzów” (2011), „Szczęście pachnie bzem” (2012), „Magiczne lato” (2015), „Karmelowa jesień” (2016), „Anielska zima” (2017), „Szalona wiosna” (2018), „Wschody i zachody słońca” (2019) oraz powieści dla dzieci „Leo! Znowu ty? Niecny plan” (2020). Z wykształcenia psycholog i choć nie pracuje w zawodzie, to chętnie korzysta ze swej wiedzy, tworząc wyrazistych bohaterów. Jej książki charakteryzują się wartką akcją oraz dobrą dawką humoru i wzruszeń. Inspiracje czerpie z życia. Mieszka z rodziną w Warszawie.

  • Aleksandra Zelek, Tomasz Zelek

    Aleksandra Zelek

    Z wykształcenia kulturoznawczyni i filmoznawczyni oraz menadżerka kultury. Zainteresowana szczególnie obszarem User Experience i następstwami interakcji na linii człowiek-maszyna. Miłośniczka filmu, literatury i psów.

    Tomasz Zelek

    Specjalista pracujący w branży IT, z wykształcenia anglista i tłumacz. Entuzjasta nowych technologii i nauk ścisłych. Zainteresowany problematyką silnej sztucznej inteligencji w kontekście naukowym i kulturowym.

  • Aleksy Awdiejew

    Również Alosza Awdiejew

    Polski aktor filmowy, piosenkarz, językoznawca pochodzenia rosyjskiego. Do Polski przyjechał w 1967, a obywatelstwo polskie otrzymał w 1993.

    Zdjęcie: Sławek - alteration of Awdiejew Alosza, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2982938

  • Alex Dahl

    Alexandria Bockfeldt Dahl urodziła się w Oslo, jako córka Norwega i Amerykanki. W 2019 roku norweska gazeta Dagbladet opisała ją jako nową gwiazdę nordyckiej literatury noir.

    Jej pierwsza powieść, „Før jeg forlater deg” („Before I Leave You”), została opublikowana w języku norweskim pod nazwiskiem Alexandra Bockfeldt w 2013 roku. W 2018 roku Penguin Random House wydał jej pierwsza powieść w języku angielskim, „The Boy at the Door”; książka ta została przetłumaczona na dziesięć języków. Opublikowana w 2019 r. powieść „Życie za życie” („The Heart Keeper”) jest już dostępna w języku angielskim, słowackim, polskim i szwedzkim, a kolejne tłumaczenia są w toku.

  • Alice Feeney

  • Alice Rosalie Reystone

    A.R. Reystone to pseudonim polskiej pisarki fantasy, która debiutowała w 2010 roku. W
    Wydawnictwie „Nasza Księgarnia” ukazała się jej trylogia Dziewiąty Mag.

Pokazuje 61 - 80 z 1237 elementów