Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 41 - 60 z 1237 elementów
  • Agnieszka Opolska

    Socjolożka, malarka, pisarka. Urodzona w Ostrowcu Świętokrzyskim, związana z Tarnowem i Krakowem. Po studiach zamieszkała na północy Francji, gdzie pracowała z bezdomnymi. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii. Jej pierwsza powieść „Anna May” została uznana za Literacki Debiut Roku 2015. Jest także autorką świetnie przyjętej przez krytykę i czytelników powieści „Róża”.

  • Agnieszka Panasiuk

    Z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała z administracją. Laureatka konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego Południowego Podlasia.

  • Agnieszka Pietrzyk

    Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, autorka powieści kryminalnych, sensacyjnych i grozy. Opublikowała książki: „Obejrzyj się królu” (2008), „Pałac tajemnic” (2011), „Urlop nad morzem” (2014), „Śmierć kolekcjonera” (2016), „Czas na miłość, czas na śmierć” (2017), „Porwanie” (2018).

  • Agnieszka Rusin

    Autorka książek obyczajowych pisanych sercem. Rodowita śremianka. Autorka powieści „Rodzinny sekret”. „Przypadkowe spotkanie”, „Miłość w spadku”, „Pokojówka na salonach” i „Nikt nie może się dowiedzieć”. Kocha górskie wędrówki i kuchnię włoską. Marzycielka i niepoprawna romantyczka.

  • Agnieszka Śladkowska

  • Agnieszka Śladkowska

    Urodzona w Szczecinie, Gdańsk pokochała miłością szczerą i gwałtowną za czasów studiów i tutaj postanowiła zostać. Jej talent pisarski, zupełnie niedoceniony przez nauczycieli języka polskiego, miał szansę zaistnieć dopiero w wieku 27 lat, kiedy to zaczęła pisać artykuły o rynku pracy. W sumie popełniła ich ponad 300. Ponieważ w życiu ponad wszystko ceni śmiech i szczerość dzieci, postanowiła napisać książkę właśnie dla nich. Pierwszym krytykiem twórczości stał się tytułowy Franek, którego skłonność do przyciągania niezwykłych przygód była inspiracją do napisania książki. Kiedy powiedział: „ Mamo, nie znam nic fajniejszego niż Twoja książka” – było pewne, że trzeba ją wydać.

  • Agnieszka Stelmaszyk

    Autorka książek dla dzieci i młodzieży, miłośniczka podróży i przygód. Jako pisarka zadebiutowała w 2007 roku książką „Mali agenci”.  Na podstawie jej serii książek przygodowych „Kroniki Archeo” powstała nawet gra dla młodych odkrywców.

  • Agnieszka Sudomir

    Pisarka i poetka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Urodzona w Łodzi, obecnie mieszka w Warszawie.

    Publikowała wiersze, a także artykuły w czasopismach literackich Topos Fraza. Pracowała jako autorka tekstów dla wydawnictwa Axel Springer oraz Phoenix Press. Nakładem SLKKB ukazały się jej dwa tomy poetyckie: Albo krzyczHiszpańskie koronki (pod nazwiskiem Jabłońska).

    W prozie zadebiutowała powieścią pt. Faza REM (2017), która stanowi pierwszą część czterotomowego cyklu kryminalnego Miasto Obiecane.

  • Agnieszka Taborska

    Autorka tłumaczonych na kilka języków i wielokrotnie nagradzanych książek dla dorosłych i dla dzieci. Jej magiczne baśnie ilustrowali najwybitniejsi polscy artyści. Na podstawie niektórych z nich powstały filmy animowane nagrodzone na międzynarodowych festiwalach.

  • Agnieszka Urbańska

    Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor nauk humanistycznych. Współpracowała z portalem „Qlturka” i czasopismem „Świerszczyk”. Poza książkami dla dzieci opublikowała również rozprawę literaturoznawczą. Autorka między innymi „Czarownicy w wielkim mieście”, „O krześle, które dało nogę”, „Opowieści z Kapciuchowa”, „Taki kot pomaluje każdy płot”. W swoich tekstach łączy realizm z niezwykłością, wykorzystuje też detektywistyczne wątki i tropy. Z upodobaniem inspiruje się rzeczywistością, a w swoich utworach wykorzystuje tak zwany koloryt lokalny.

  • Agnieszka Wojdowicz

    Polonistka z wykształcenia, nauczycielka z zawodu, a z zamiłowania autorka powieści dla młodzieży i dla dorosłych. Otwocczanka od lat zakochana w Krakowie, w jego historii, architekturze, a także w niepowtarzalnym klimacie krakowskich kawiarenek, starych antykwariatów i Plant. Wielbicielka dobrej literatury skandynawskiej, malarstwa prerafaelitów, wszelkich form sztuki użytkowej oraz górskich wycieczek. Dzieli dom z dwiema udomowionymi tygrysicami: Kropką i Mufką.

  • Ahsan Ridha Hassan

    Rocznik ’88. Pisarz młodego pokolenia, Polak o irackich korzeniach. Według krytyków tym, co scala jego pisanie jest dystans, ironia i czułość wobec bohaterów, która przypomina twórczość Etgara Kereta czy Kurta Vonneguta. Ukończył z wyróżnieniem Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Z wykształcenia prawnik. Mieszka w Krakowie. Kota posiada.

  • Alek Rogoziński

    Niespokojny duch, z zawodu dziennikarz, a z zamiłowania – kryminalista, to znaczy – twórca kryminałów. Jego debiutancką książką była wydana w marcu 2015 r. komedia kryminalna „Ukochany z piekła rodem”. Popularność przyniosła mu trzecia powieść „Jak cię zabić, kochanie?”, która uzyskała status bestsellera. Prywatnie Alek jest pasjonatem historii Imperium Rzymskiego, fanem Madonny i Jima Morrisona, a każdą wolną chwilę poświęca na podróże. Jego największym marzeniem jest podróż dookoła świata (może być nawet i w 80 dni).

  • Aleksander Dumas

    Francuski pisarz i dramaturg, autor ponad dwustu utworów. Pierwszy sukces jako twórca odniósł dramatem historycznym „Henryk III i jego dwór”, ale największą sławę przyniosły mu cykl o muszkieterach („Trzej muszkieterowie”, „Dwadzieścia lat później”, „Wicehrabia de Bragelonne”), a także trylogia o Walezjuszach („Królowa Margot”, „Pani de Monsoreau”, „Czterdziestu pięciu”).

  • Aleksander Fredro

    (1793-1876)

    Debiutował w 1817 roku. Wychowany w tradycjach oświecenia, pozostał obcy problemom romantyzmu. Pisał komedie obyczajowe z życia szlachty, wiersze, poematy, aforyzmy, pamiętniki.

    Utwory Fredry weszły na stałe do kanonu polskiej literatury i teatru.

Pokazuje 41 - 60 z 1237 elementów