Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 1041 - 1060 z 1237 elementów
  • Przemysław Słowiński

    Wytrawny pisarz i biografista. Autor kilkunastu książek, m.in. „Amerykańska buntowniczka”, „Bestia. Historia Mike’a Tysona”, „Największy. Opowieść o Muhammadzie Alim”, „Najlepsze anegdoty o sławnych ludziach”. W niepowtarzalny sposób przedstawia sylwetki swoich bohaterów, wplatając fakty z ich życia w realia sytuacji politycznej i społecznej.

  • Rachel Abbott

    Bestsellerowa autorka księgarni Amazon, gdzie po premierze „Obcego dziecka” wspięła się na pierwsze miejsce w rankingu. Przez „Guardian” została okrzyknięta sensacją rynku e-wydawniczego, natomiast „Observer” nazwał ją jednym z najgorętszych nazwisk branży. Wcześniej pracowała jako dyrektor zarządzający firmy zajmującej się mediami interaktywnymi. Po tym, jak jej firma została sprzedana w 2000 roku, Rachel spełniła swoje wieloletnie marzenie dotyczące odnowienia pewnej posiadłości we Włoszech. Obecnie dzieli czas pomiędzy Włochy i Alderney, gdzie pisze kolejne thrillery.

  • Rafał A. Ziemkiewicz

    Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz science fiction i działacz fandomu. Autor wielu powieści i zbiorów opowiadań, między innymi „Władcy szczurów”, „Skarbów stolinów”, „Pieprzonego losu Kataryniarza”, „Ciała obcego”, „Frajerów”, „Polactwa”, „Michnikowszczyzny. Zapisu choroby”, „Czasu wrzeszczących staruszków”.

  • Rafał Babraj

    Zadebiutował w 2009 roku w kwartalniku „Fantastyka – wydanie specjalne”. Od tamtej pory przez niemal dekadę przepoczwarzał się w pisarza, publikując teksty w „Science Fiction Fantasy & Horror”, „Pocisku” i „Fahrenheicie”, by wreszcie zaliczyć drugi debiut – tym razem powieściowy. W 2018 roku w ramach Storytel Original ukazał się jego serial audio „Wirus demokracji”. Przemianę w pisarza dopełniło oddanie się w niewolę dwóm kotom, które nadzorują jego późnowieczorne zmagania z klawiaturą.

    W tak zwanym międzyczasie pracował jako dziennikarz i redaktor, upraszczał język urzędników (a przynajmniej bardzo się starał), aż trafił do instytutu badawczego NASK. Obecnie zajmuje się komunikacją w obszarze cyberbezpieczeństwa, nowoczesnych technologii i dezinformacji.

  • Rafał Cuprjak

  • Rafał Dębski

    Zodiakalny Bliźniak z wszelkimi zaletami i wadami tego znaku. Nie lubi nudy i monotonii, dlatego nie ogranicza się do jednego gatunku literackiego. W dorobku ma powieści i opowiadania zarówno fantastyczne, jak i sensacyjne, kryminalne, wojenne, historyczne. Debiutował w 1998 roku w „Nowej Fantastyce”, potem współpracował m. in. z „Feniksem”, „Magią i Mieczem”, „Gazetą Rycerską”, a przede wszystkim „Science Fiction, Fantasy i Horror”. W latach 2009-2012 był redaktorem ostatniego z wymienionych periodyków.

  • Rafał Witek

    Właściciel smykałki do wymyślania, rymowania i pisania. Autor wierszy, opowiadań i słuchowisk dla dzieci. Stypendysta UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej, laureat Nagród Literackich (m.in. im. Astrid Lindgren oraz im. Kornala Makuszyńskiego). Ukończył Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. Od 2006 roku współpracuje ze „Świerszczykiem” − magazynem dla najmłodszych czytelników.

  • Ramez Naam

    Amerykański pisarz i mówca, informatyk i transhumanista. Ukończył informatykę na uniwersytecie Illinois. Przez wiele lat pracowal dla Microsoftu, współtworzył przeglądarkę Internet Explorer i klienta pocztowego Microsoft Outlook. 

    Jest zwolennikiem transhumanizmu, ruchu postulującego wykorzystanie nauki i techniki, w szczególności neurotechnologiibiotechnologii i nanotechnologii, do przezwyciężenia ludzkich ograniczeń i poprawy kondycji ludzkiej.

  • Ray Bradbury

    Urodzony w 1920 roku pisarz, który trwale zapisał się w historii literatury anglosaskiej. Spod jego pióra wyszło 27 powieści i ponad 600 opowiadań tłumaczonych na 36 języków. Do najpopularniejszych utworów Amerykanina należą zbiór opowiadań fantastyczno-naukowych „Kroniki marsjańskie” z roku 1950 oraz opublikowane 3 lata później „451 stopni Fahrenheita” – antyutopia stawiana na równi z „Nowym wspaniałym światem” Aldousa Huxley’a i „1984” George’a Orwella. W roku 2007 jury Nagrody Pulitzera odznaczyło Bradbury’ego wyróżnieniem „za wybitną, płodną i głęboko wpływową karierę jako niezrównanego autora science fiction i fantasy”. Zmarł w roku 2012 w Los Angeles.

  • Remigiusz Mróz

    Urodzony 15 stycznia 1987 r. w Opolu. Pisze przez 365 dni w roku. Popularność przyniósł mu bestsellerowy cykl thrillerów prawniczych o Joannie Chyłce i Kordianie Oryńskim. By czuć się komfortowo, musi codziennie napisać 10-15 stron i tygodniowo wybiegać 100 kilometrów.

Pokazuje 1041 - 1060 z 1237 elementów