Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 961 - 980 z 1237 elementów
  • Olga Gitkiewicz

    Dziennikarka, redaktorka, freelancerka. Absolwentka wrocławskiej socjologii i Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje z tygodnikiem „Polityka” i portalem gazeta.pl, na łamach których publikuje reportaże i teksty historyczne. W czasie pisania książki „Nie hańbi” rzuciła pracę w korporacji i przeprowadziła się z Wrocławia do Żyrardowa. Jej reporterski debiut został znakomicie przyjęty – otrzymał nominacje do Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagrody im. Teresy Torańskiej.

  • Olga Haber

    Krakowianka, rocznik ’74. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Od dłuższego czasu współpracuje z kilkoma wydawnictwami prasowymi. Interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i Tarotem. Kocha czekoladę, stare filmy i Stephena Kinga. Niestety, tego ostatniego raczej bez wzajemności...

  • Olga Kozierowska

    Ekspertka od życiowych zmian. Ma ich za sobą wiele. Z muzyka stała się ekonomistką. Zrobiła karierę w korporacji, a następnie porzuciła bezpieczny ląd, by zrealizować swoje marzenia, po drodze wyciągając naukę z wielu porażek. Nie było łatwo, ale udało się! Dziś jest szczęśliwa, ma troje dzieci, spotkała miłość. W jej rady, sposoby na zmianę, budowanie poczucia własnej wartości i sięganie po złoto uwierzyło tysiące Polek, które biorą udział w projektach tworzonych przez Sukces Pisany Szminką. Uwierzyły, bo otrzymują samą prawdę, bez lukru i teoretycznych wywodów.

  • Olga Ptak

    Absolwentka dziennikarstwa i PR na Uniwersytecie Wrocławskim, kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim oraz studiów podyplomowych z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej oraz rewalidacji z elementami integracji sensorycznej, rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera. Dziennikarka, autorka scenariuszy filmowych, krytyczka teatralna publikująca m.in. w „Dzienniku Teatralnym”, „Quarterly Polish Culture”, „Tyglu kultury”. Autorka książek „Jerzozwierz", „Zdzisław Beksiński. Listy do Jerzego Lewczyńskiego", „Kto ukradł jutro? Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka”. Zajmuje się edukacją teatralną dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

  • Olga Rudnicka

    Absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych. Zawodowo zajmuje się opieką osób starszych i niepełnosprawnych.

  • Oliver Sacks

    Światowej sławy neurolog, autor kilkunastu bestsellerowych książek. Są wśród nich „Muzykofilia”, „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”, „Przebudzenia” (na podstawie tej książki powstał film nominowany do Oscara), „Oko umysłu”, „Halucynacje” i wydana w 2015 roku autobiografia „Stale w ruchu”. Oliver Sacks, z pochodzenia Brytyjczyk, niemal przez całe dorosłe życie mieszkał w Nowym Jorku, gdzie wykładał neurologię i psychiatrię na Uniwersytecie Columbia. Jako pierwszy w historii otrzymał honorowy tytuł Columbia University Artist.

  • Orson Scott Card

    Znany głównie jako autor powieści science-fiction i fantasy. Popularność zyskał dzięki powieści Gra Endera za którą zdobył w 1986 roku nagrody literackie Hugo i Nebula. Napisał ponad 53 powieści, 68 opowiadań, 17 dramatów. Jest także autorem scenariuszów do gier komputerowych „Advent Rising” i „The Dig”.

    Zdjęcie: Nihonjoe Orson Scott Card at Life, the Universe, & Everything at Brigham Young University in Provo, Utah. na licencji CC BY 3.0

  • Oskar Salwa

    Pseudonim literacki debiutującego powieścią „Wernisaż” dziennikarza i redaktora, trzymającego rękę
    na pulsie kulturalnych zdarzeń.

  • Osyp Nazaruk

    Ukraiński publicysta, dziennikarz i pisarzem, a także działacz społeczny i polityczny, doktor praw, znany adwokat.

    Jako pisarza interesowała go tematyka narodowo-wyzwoleńcza i historyczna, szczególnie postacie Roksolany oraz Jarosława Ośmiomysła – powieść poświęcona księciu halickiemu cieszyła się wielką popularnością wśród czytelników, weszła nawet do kanonu lektur szkolnych.

    Pozostawił po sobie dużą spuściznę literacką, która na pewien czas została wycofana z bibliotek i zaliczona do kategorii nacjonalistycznych, a nazwisko Osypa Nazaruka zniknęło ze spisu ukraińskich pisarzy. Dopiero od niedawna autor i jego utwory wracają do czytelnika.

  • Pablo

    Biznesmen, z wykształcenia i wykonywanego przez kilkanaście lat zawodu lekarz weterynarii, dorywczo pilot wycieczek turystycznych, a z zamiłowania obieżyświat – człowiek zainteresowany światem, tym bliskim i tym oddalonym. I tu i tam znajduje rzeczy o których warto napisać.

  • Patrick Ness

    Amerykański pisarz i scenarzysta na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii. Autor powieści „Siedem minut do północy” i scenariusza do filmu na jej podstawie. Jest twórcą i scenarzystą serii opartej na wątkach popularnego serialu „Doktor Who” pt. „Class”.

  • Patrick Shannon

    Urodził się w 1959 r. we Wrocławiu. Z wykształcenia jest prawnikiem, chociaż z powodu chronicznej awersji do prawników nie przepracował w wymienionym zawodzie nawet jednego dnia. Pracował natomiast jako górnik, protokolant, kierowca, barman i robotnik rolny. Był malarzem, ochroniarzem, kickbokserem, prezesem przedsiębiorstwa turystycznego, współwłaścicielem jednej z największych w Polsce firm handlowych, agentem ubezpieczeniowym, sprzątał ulice, mył okna i wykonywał jeszcze wiele innych ciekawych oraz mniej ciekawych zawodów. Mieszkał na stałe we Wrocławiu, Eindhoven, Czelabińsku, a obecnie w Katowicach. Jest autorem kilkudziesięciu książek, głównie biograficznych. Uważa, że warto żyć dla trzech rzeczy: kobiet, książek i czosnku.

  • Patrycja Ewa Trawka

    Urodziła się w rocznicę założenia Związku Literatów Polskich i ta data, niczym dobra gwiazda, od zawsze pcha ją w stronę pisarstwa. Poprawna romantyczka, której do szczęścia wystarczy pełna lodówka i spokojne myśli. Lubi ludzi, którzy nie lubią jej. Miewa często dziwne sny, zazwyczaj prorocze. Wierzy, że nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny i jej egzystencja nie przejdzie bez echa. Sportem wyczynowym określa zabawę lalkami ze swoją córką. Z wykształcenia Florystka, choć zawodowo obraca się wśród motoryzacji. Mieszka w Jelczu-Laskowicach, które chętnie przemierza pieszo wzdłuż i wszerz.

Pokazuje 961 - 980 z 1237 elementów