Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 901 - 920 z 1237 elementów
  • Michal Viewegh

    Czeski pisarz, dramaturg, scenarzysta, autor opowiadań i felietonów prasowych. W 1988 roku ukończył Uniwersytet Karola w Pradze (kierunek język czeski oraz literatura i pedagogika). Pisarzem na pełen etat został w 1995 roku. Jego książki zostały opublikowane w wielu wydaniach, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy w Czechach; zostały przetłumaczone na 23 języki; na ich podstawie powstało 9 filmów fabularnych. Na scenę zaadaptowano również trzy książki. W 1993 roku otrzymał prestiżową nagrodę Jiří Orten Prize (najlepsza książka napisana przez autora poniżej 30 roku życia) oraz Magnesia Litera Award w 2005 roku (wybór czytelnika).

  • Michal Viewegh

    Czeski pisarz, dramaturg, scenarzysta, autor opowiadań i felietonów prasowych. W 1988 roku ukończył Uniwersytet Karola w Pradze (kierunek język czeski oraz literatura i pedagogika). Pisarzem na pełen etat został w 1995 roku. Jego książki zostały opublikowane w wielu wydaniach, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy w Czechach; zostały przetłumaczone na 23 języki; na ich podstawie powstało 9 filmów fabularnych. Na scenę zaadaptowano również trzy książki. W 1993 roku otrzymał prestiżową nagrodę Jiří Orten Prize (najlepsza książka napisana przez autora poniżej 30 roku życia) oraz Magnesia Litera Award w 2005 roku (wybór czytelnika).

  • Michał Bałucki

    (1837-1901)

    Powieściopisarz i komediopisarz. W satyryczny sposób atakował galicyjską arystokrację, a także wykpiwał zapatrzone w nią mieszczaństwo. Inscenizacje utworów Bałuckiego do dnia dzisiejszego są wystawiane na deskach teatrów polskich. 

  • Michał Cholewa

    Polski pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction. Z wykształcenia informatyk, otrzymał tytuł doktora nauk technicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

    Zdjęcie: Klapi - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42574109

  • Michał Dąbrowski

    Urodzony w 1984 w Bagdadzie (Irak). Wielbiciel dobrego wina, wciągających seriali, gier RPG, zaawansowanych strategii i ciekawych opowieści. Wśród ulubionych autorów wymienia Jana Potockiego, Philipa Dicka, Ursulę Le Guin, George’a Martina i Andrzeja Sapkowskiego. Wraz z żoną stworzył rodzinny dom zwierzaka dla psa i czterech kotów. Mieszka w Warszawie.

    „Imię Boga” to jego pierwsza powieść, osadzona w budowanym przez lata uniwersum, w którym odnajdą się zarówno fani fantastyki, jak i czytelnicy nie do końca przekonani do gatunku.

     

  • Michał Gąsiorowski

    Dziennikarz Sport.pl i komentator Formuły 1 w Eleven Sports. Autor programu „Sportlista” nadawanego na antenie radia TOK FM. Komentował finały piłkarskich mistrzostw świata i Europy, konkursy skoków narciarskich, najważniejsze mecze koszykówki i piłki ręcznej. Komentator Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Londynie, Soczi i Rio. Autor książek dla dzieci o tematyce sportowej i motoryzacyjnej.

  • Michał Gołkowski

    Polski pisarz literatury fantastycznej. Z zawodu lingwista, pracuje jako tłumacz języków polskiego, rosyjskiego i angielskiego.

  • Michał J. Chmielewski

    Rocznik Czernobyla, mieszka na Facebooku. Uwielbia lata dziewięćdziesiąte i muzykę instrumentalną. Zazwyczaj czyta trzy książki naraz (jedna nowa, dwie pozostałe czytane po raz kolejny), często spaceruje.

    Pasjonat wszystkiego, między innymi origami, deskorolki, rolek, programowania, gier komputerowych, jojo, piłki nożnej, muzyki, rysowania, robienia zdjęć.

    Pisanie rozpoczął od e-zinów, skupiając się na legendarnym niegdyś ActionMagu, potem zajął się dziennikarstwem, ale opowiadanie prawdy szybko go znudziło, więc przerzucił się na fikcję. Wyszedł z tego ebook „Zrobiłbym coś złego”, porozrzucane w Internecie opowiadania i fikcyjne miasteczko Baskin Zachodnie, w którym rozgrywa się większość jego historii.

  • Michał Krawczyk

    Absolwent pedagogiki. Mieszka w Warszawie. Poczucie humoru, dystans do siebie, optymizm, gadulstwo, kreatywność – to cały on. Fascynuje go świat sztuki i kultury. Lubi poznawać artystyczne dusze. Inspirują go ludzie i długie rozmowy z nimi. „Przypadek? Nie sądzę!” to jego debiut literacki.

  • Michał Nazarewicz

    Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz, m.in. „Panoramy” i „Teleexpressu”, wieloletni autor tekstów publikowanych w miesięcznikach „Profit” (obecnie „Forbes”), „Wiedza i Życie” i „Focus”. Fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku i zaangażowanego ojcostwa. Redaktor naczelny portalu dla ojców tatapad.pl. Prowadzi warsztaty dla ojców podczas konferencji i w szkołach rodzenia. Dzięki temu oraz własnemu doświadczeniu zna zmartwienia młodych rodziców i sposoby na ich zaradzenie.

  • Michał Wróblewski

    Ukończył Warszawską Szkołę Reklamy i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jednak ani „Newsweek”, ani Polskie Radio, ani lokalna prasa nie dały mu tego, czego pragnął. Poczuł, że zamiast relacjonować świat, chce go kreować.

    Fragmenty pierwszej powieść publikował w odcinkach na blogu, a historia, którą stworzył, zyskała dobre opinie. To jednak mu nie wystarczyło i zapragnął wydać bestseller. Dziś spełnia to marzenie i już szykuje kolejne propozycje wydawnicze.

    Pracuje jako marketingowiec, żongluje słowami i tworzy oryginalne wydarzenia, jednak nic nie sprawia mu tyle przyjemności, co świadomość, że może zabrać czytelnika na skraj rzeczywistości, a stamtąd w podróż, której nie zapomni.

  • Michel Houellebecq

    Jeden z najbardziej znanych i najbardziej kontrowersyjnych pisarzy na świecie. Dla jednych skandalista i prowokator, dla innych wrażliwy twórca i pisarz kultowy, który jak nikt umie ująć w słowa to, co trapi dzisiejszy świat.

  • Mieczysława Buczkówna

    (1924-2015)

    Poetka, tłumaczka i pisarka. Autorka powieści dla dzieci i cyklu o Piotrusiu. Tłumaczyła na język polski wiersze rosyjskich modernistów. Prywatnie była żoną poety Mieczysława Jastruna i matką Tomasza Jastruna.

  • Mike Resnick

    Amerykański pisarz science-fiction. Wydał 69 powieści SF i ponad 250 opowiadań oraz zredagował 40 antologii. Zdobył pięć nagród Hugo (był nominowany do 37). Jego „Tales of Kirinyaga” („Kirinyaga”, „For I Have Touched the Sky”, „Bwana”), z 67 głównymi i mniejszymi nagrodami i nominacjami, jest najbardziej uhonorowanym cyklem w historii science-fiction. Jego książki i opowiadania zostały przetłumaczone na 25 języków.

  • Milos Cermak, Ludek Stanek

    Miloš Čermák

    Czeski dziennikarz i pisarz. Współpracuje z Czeską Telewizją i Uniwersytetem Karola w Pradze. Studiował cybernetykę na Wydziale Elektrotechnicznym Politechniki Czeskiej w Pradze. W 1988 r. wziął udział w multidyscyplinarnym projekcie, którego celem było przeprowadzenie symulacji lotu na Marsa. Jest laureatem nagrody Kryształowa Lupa za najciekawszy projekt w czeskim Internecie.

  • Minka Kent

    Minka Kent tworzy różne historie od kiedy nauczyła się pisać. Wśród swoich największych literackich idoli wymienia Gillian Flynn, Chevy'ego Stevensa i Caroline Kepnes. Ma trzydzieści kilka lat, męża i dzieci, lubi słoneczne i deszczowe dni, świeżo ścięte hortensje, chowanie się za olbrzymimi okularami przeciwsłonecznymi, podróże do ciepłych krajów i radzenie sobie z huśtawkami nastrojów przy pomocy słodyczy.

Pokazuje 901 - 920 z 1237 elementów