Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Lista Audiobooków Autora: Grażyna Bąkiewicz

Historyk, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Po uzyskaniu tytułu magistra historii rozpoczęła studia dziennikarskie, ale porzuciła je na rzecz pracy nauczycielskiej. Ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1983) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych.

Grażyna BąkiewiczHistoryk, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na
Uniwersytecie Łódzkim. Po uzyskaniu tytułu magistra historii rozpoczęła studia dziennikarskie, ale porzuciła je na rzecz pracy nauczycielskiej. Ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1983) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych.


Za debiutancką powieść „O melba” otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Książka dla dzieci „Kosmiczni odkrywcy” została uhonorowana nagrodą w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (2013), a „Mieszko, ty wikingu!” otrzymał wyróżnienie w Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego (2016). Z myślą o dorosłym czytelniku napisane zostały: „Opowieść z perłą w tle” (2006), „Coś za coś”(2007), „Bajki dla dorosłych”(2009) oraz opowiadania zamieszczane w licznych zbiorach.

Więcej
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów