Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Lista Audiobooków Autora: Elwira Watała

Urodzona w ZSRR, absolwentka Politechniki w Charkowie i Uniwersytetu Warszawskiego, doktor filologii rosyjskiej Uniwersytetu Śląskiego, habilitowana na Uniwersytecie Moskiewskim. Od lat mieszka i pracuje w Gliwicach.

Elwira WatałaUrodzona w ZSRR, absolwentka Politechniki w Charkowie i Uniwersytetu Warszawskiego, doktor filologii rosyjskiej Uniwersytetu Śląskiego, habilitowana na Uniwersytecie Moskiewskim. Od lat mieszka i pracuje w Gliwicach.


Wraz z Wiktorem Woroszylskim opracowała monografię „Życie Sergiusza Jesienina” (1976, 1982, przekłady na język włoski i rosyjski). W języku polskim wydała: „Miłosne igraszki rosyjskich caryc” (2006), „Wielcy zboczeńcy” (2007), „Carskie Polki” (2008), „Wielkie nimfomanki” (2008), „Odcięte głowy władców” (2009), „Seks w królewskich alkowach” (2009), „Mój chory de Sade” (2011). W 2012 roku została wydana kontrowersyjna książka „Sodomici”, ciesząca się ogromnym powodzeniem u czytelników. Dzięki nietypowej narracji, w której autorka łączy gawędę z akademickim stylem, jej książki wzbudzają różnorodne reakcje i nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Więcej
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów