Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 381 - 400 z 1237 elementów
  • Grzegorz Brudnik

    Gdy miał zaledwie 13 lat, był świadkiem najtragiczniejszego wypadku drogowego w historii Polski. Od tego czasu gromadzi materiały dotyczące katastrof drogowych, kolejowych, morskich i lotniczych, interesując się nie tylko przyczynami i konsekwencjami tych zajść, ale także sposobami ich wyjaśniania. Po ponad dwóch dekadach badań Brudnik mógł z powodzeniem zostać śledczym, ale zamiast tego woli pisać najlepsze powieści sensacyjne na polskim rynku.

  • Grzegorz Filip

    Urodzony w 1958 r. w Lublinie, pisarz i publicysta.

    Recenzje i artykuły o literaturze publikował od roku 1988 w czasopismach literackich. Był redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego „Kresy”. Obecnie prowadzi dział publicystyki w miesięczniku „Forum Akademickie”. Jego artykuły obejmują tematy kultury, nauki i edukacji. W latach 2003-2009 uprawiał publicystykę muzyczną. Od roku 2009 pisze beletrystykę. Wydał zbiór opowiadań „Teoria strun” (2010) oraz powieści „Studnia” (2013), „Miłość pod koniec świata” (2016) i „Pomiędzy” (2016).

  • Grzegorz Gajek

  • Grzegorz Janusz

    Od ponad dwudziestu lat mieszka w Warszawie. Ojciec dwóch córek, pracuje jako nauczyciel języka niemieckiego. Debiutował w 1991 roku w czasopiśmie dla dzieci „Fantazja”. Publikował także w „Nowej Fantastyce”, „Machinie”, „Lampie”, „Playboyu”, „Misiu” i „Frondzie”. Jego teksty były tłumaczone na angielski, francuski, niemiecki, czeski, rosyjski, litewski i serbski.

  • Grzegorz Kasdepke

    Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Opublikował ponad 50 książek (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba”, „Tylko bez całowania”, „A ja nie chcę być księżniczką”, „Mity dla dzieci”, „Potworak i inne kosmiczne opowieści”). Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała jego kryminał „Detektyw Pozytywka” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci ostatniej dekady. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”.

  • Grzegorz Musiał

    Lekarz, poeta, pisarz, autor m.in. „Al fine”, „Dziennika bez dat”, „Dziennika wojny jaruzelskiej”, „Dziennika z Iowa”, tomów wierszy, tłumaczeń współczesnych poetów amerykańskich, w tym dwóch tomów poezji Allena Ginsberga. Członek PEN-Clubu, członek-założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 r. Dwukrotny stypendysta International Writing Program oraz Fundacji Fulbrighta w USA. Laureat nagród literackich m.in. S. Piętaka, S. Wyspiańskiego, Kościelskich. Jego utwory tłumaczono m.in. na angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, rumuński, czeski. Mieszka w Bydgoszczy.

  • Gustaw Meyrink

    właśc. Gustav Meyer (1868-1932) 

    Austriacki pisarz fantastyki grozy epoki modernizmu. Znany zwłaszcza dzięki powieściom „Noc Walpurgii” i „Golem”. 

  • Gustaw Zieliński

    (1809-1881)

    Polski pisarz i poeta okresu romantyzmu. Brał udział w powstaniu listopadowym, ale udało mu się uniknąć represji. Został mimowolnie wmieszany w sprawę partyzantki Józefa Zaliwskiego, który próbował wzniecić powstanie na terenie zaboru rosyjskiego rok po upadku powstania listopadowego. Był współautorem Encyklopedii Powszechnej Orgelbranda. Sprzeciwiał się planom wzniecenia powstania styczniowego.

  • H. Paul Honsinger

    Amerykański pisarz science-fiction. Z wykształcenia adwokat, z zamiłowania astronom. 

  • Halina Korolec-Bujakowska

    (1907-1971) 

    Polska podróżniczka i reportażystka. W latach 1934-1936 podróżowała wspólnie z mężem Stanisławem Bujakowskim przez Europę, Turcję, Syrię, Irak, Persję, Indie, Birmę, Indochiny do Chin. Jej reportaże z podróży drukowane były w Kurierze Wileńskim, miesięczniku Świat, Kurierze Warszawskim, Expressie Porannym oraz Głosie Druskiennik.

  • Halina Kowalczuk

    Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Jej debiutem literackim była powieść „Chata pod jemiołą”, potem ukazały się jej kolejne książki: „Dwie Anny”, „Leśny Dworek”, „Dwórka królowej”, „Dwór Anny”, „Apetyt na życie” (napisana wspólnie z Agnieszką Kazałą), „Pensjonat pod Meduzą”, „Egipskie marzenie”, „Dom na wrzosowej polanie”, „Dom w malinowym chruśniaku”, „Dom na sosnowym wzgórzu”, „Pałacyk za mostem”, „Dom na niedźwiedziej polanie”, „Jarzębinowy zagajnik”.

Pokazuje 381 - 400 z 1237 elementów