Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Neurochirurg

Neurochirurg

Jay Jayamohan

Jacek Dragun

 

Czas trwania: 9 godzin 50 minut

ISBN : 978-83-8233-275-9

Wydawca: Storybox.pl, Wydawnictwo Filia

Tłumacz: Joanna Grabarek

Data premiery: 23 marca 2021 r.

Tytuł oryginału: Everything that Makes Us Human

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

FASCYNUJĄCA DOKŁADNOŚĆ I RELACJA Z TEGO, CO DZIEJE SIĘ NA SALI OPERACYJNEJ. ŚWIETNA KSIĄŻKA Z LITERATURY FAKTU O TEMATYCE MEDYCZNEJ!

Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego – jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca – nie mam.

W swojej pasjonującej i chwilami rozdzierającej serce książce, Jayamohan opisuje wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Neurochirurg opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do dalszej pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoło kolejnemu wyzwaniu.

„NEUROCHIRURG” JEST ŻYWYM, PASJONUJĄCYM OPISEM PRACY I ŻYCIA JAYAMOHANA. TO PORTRET CZŁOWIEKA ZDETERMINOWANEGO, ABY OCALIĆ TAK WIELE ISTNIEŃ, JAK TYLKO TO MOŻLIWE.

***

„Zaufanie, które muszą mieć rodzice, jest bardzo ważne. Staram się zapewnić każdemu z pacjentów taką opiekę, jakiej bym chciał, gdyby to było moje dziecko. To największa obietnica, jaką mogę złożyć każdemu z nich. Dzieje się tak, nawet jeśli czasami nie podoba im się to, co słyszą”.

(z wywiadu autora dla THE BOOKSELLER)

***

„Oddział neurochirurgii dziecięcej to dla rodziców najbardziej przerażające miejsce na świecie. Dla Jaya Jayamohana to biuro. Ta książka to opowieść o decyzjach dotyczących życia i śmierci, które podejmuje każdego dnia w imieniu najbardziej bezbronnych pacjentów”.

The Times

***

„Niesamowita książka, niesamowity człowiek, piękna, naprawdę wciągająca historia. Bardzo polecam!”

goodreads.com

***

„Fantastyczny wgląd w życie chirurga mózgu. Opisuje dramatyczne i bardzo trudne decyzje, które musi podejmować na co dzień”.

amazon.com

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Neurochirurg
  • Kolejne produkty