Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego

Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego

David Christian

Michał Drumowski

 

Czas trwania: 13 godzin 24 minuty

ISBN : 978-83-8202-131-8

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Data premiery: 9 lutego 2021 r.

Tytuł oryginału: Origin Story: A Big History of Everything

 

37,90 zł brutto

Więcej informacji

Większość historyków badając najmniejsze okruchy dziejów, podkreśla konkretne daty, osoby i dokumenty. Jak jednak wyglądało badanie całości historii, od Wielkiego Wybuchu po dzień dzisiejszy, a nawet daleką przyszłość? W jaki sposób uwzględnienie w tych badaniach pełnej rozciągłości czasu zmieniłoby sposób, w jaki postrzegamy wszechświat, ziemię i nasze istnienie?

Takie właśnie pytania postawił sobie David Christian, tworząc niezwykle ekscytujące nowe podejście do zrozumienia tego, gdzie już byliśmy, w jakim miejscu obecnie jesteśmy i dokąd zmierzamy. W „Opowieści o początku” Christian zabiera czytelników w szaloną podróż przez całe 13,8 miliarda lat, które każe nam właśnie uznać za „historię”. Koncentrując się na definiowaniu określonych wydarzeń (progów), wyraźnych trendów i głębokich kwestii dotyczących naszego pochodzenia, Christian rzuca światło na ukryte wątki, które wiążą to wszystko w jedną całość – począwszy od powstania naszej planety poprzez narodziny rolnictwa po ewentualną wojnę nuklearną i nie tylko.

***

„W »Opowieści o początku« David Christian odnalazł niebywały sposób na wykorzystanie historii do uporządkowania ogółu dostępnej wiedzy o świecie, co jest nie lada osiągnięciem”.

Carlo Rovelli, autor „Siedmiu krótkich lekcji fizyki” i „Tajemnicy czasu”

***

 „Od dawna jestem fanem Davida Christiana, który w swoją »Opowieść o początku« wspaniale wplata dowody i spostrzeżenia z wielu dyscyplin naukowych i historycznych tworząc spójny, przystępny opis dziejów”.

Bill Gates

***

 „Najbardziej uderzający przykład interdyscyplinarnej wiedzy naukowej, jaki znam".

Fareed Zakaria, CNN

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego
  • Kolejne produkty