Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Wszechświat w skorupce orzecha

Wszechświat w skorupce orzecha

Stephen Hawking

Krzysztof Plewako-Szczerbiński

 

Czas trwania: 3 godziny 46 minut

ISBN : 978-83-8116-615-7

Wydawca: Zysk i S-ka Wydawnictwo we współpracy ze Storybox.pl

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

Co po „Krótkiej historii czasu”?

„Wszechświat w skorupce orzecha” Stephen Hawking wydał, aby opowiedzieć o najważniejszych odkryciach teoretycznych dokonanych po powstaniu jego najsłynniejszej „Krótkiej historii czasu”. W tej kontynuacji wprowadza czytelników w świat fizyki teoretycznej i opowiada o swoich próbach rozwiązania tajemnic Kosmosu.

Czytelnicy zainteresowani Teorią Wszystkiego poznają tu zasady działania Wszechświata – od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Wraz z Hawkingiem dotrą do samego frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki naszego istnienia.

„Wszechświat w skorupce orzecha” jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć Wszechświat, w którym żyjemy.

***

„Książka łączy dziecinne zadziwienie światem z intelektem geniusza. Zwiedzamy wszechświat Hawkinga, jednocześnie podziwiając jego umysł.”
„The Sunday Times”

***

„Hawking niewątpliwie ma naturalny talent nauczyciela – dobroduszny humor i umiejętność zilustrowania bardzo trudnych teorii za pomocą analogii zaczerpniętych z codziennego życia.”
„The New York Times”

***

„Umysł Hawkinga szybuje ponad przestrzenią i czasem, wydobywając na jaw sekrety wszechświata.”
„Time”

Patronat:

     

  • Poprzednie produkty
  • Krótka historia czasu
  • Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
  • Wszechświat w skorupce orzecha
  • Kolejne produkty