Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Stróż krokodyla

Stróż krokodyla

Katrine Engberg

Jacek Dragun

 

Czas trwania: 12 godzin 14 minut

ISBN : 978-83-8116-991-2

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Tłumacz: Elżbieta Frątczak-Nowotny

Data premiery: 8 września 2020 r.

Tytuł oryginału: Krokodillevogteren

 

34,90 zł brutto

Więcej informacji

PRZESYCONY ATMOSFERĄ STAREJ KOPENHAGI, PEŁEN ZASKAKUJĄCYCH ZWROTÓW AKCJI THRILLER O SKUTKACH POMIESZANIA FIKCJI Z RZECZYWISTOŚCIĄ

Pewnego dnia wczesnym rankiem starszy pan, Gregers Hermansen, mieszkający w zaniedbanej kamienicy w centrum starej Kopenhagi, idzie wyrzucić śmieci. Na jednym z pięter zauważa uchylone drzwi. Zaniepokojony zagląda ostrożnie do środka, nagle potyka się i upada. Kiedy dochodzi do siebie, dociera do niego, że leży na zakrwawionym ciele młodej dziewczyny, która wynajmowała jedno z mieszkań wspólnie z współlokatorką.

Tak zaczyna się koszmar mieszkańców kamienicy. Śledztwo w sprawie tajemniczego mordu prowadzi dwoje policjantów z kopenhaskiego wydziału zabójstw, inspektorzy Jeppe Kǿrner i Anette Werner. Wkrótce okazuje się, że mieszkająca w tej samej kamienicy właścicielka domu, Esther de Laurenti, pisze kryminał, w którym ofiara dziwnie przypomina zamordowaną dziewczynę. Czy klucz do rozwiązania tajemnicy tkwi w przeszłości właścicielki domu? Dlaczego napisana przez nią powieść tak inspiruje mordercę?

Katrine Engberg jest zaliczana do grona najważniejszych autorów powieści kryminalnych w Danii.

***

„Nie sztuką jest napisać książkę. Sztuką jest zrobić to tak, by wciągała od pierwszej strony. Engberg się to udało. »Stróż krokodyla« jest dowodem, że osiągnęła mistrzostwo w konstruowaniu intrygi i postaci”.

Sylwia Błach, autorka powieści „Syndrom Riddocha”

***

„Jedna zbrodnia zastrasza mieszkańców małej kamienicy i budzi wątpliwość policjantów prowadzących śledztwo. W powietrzu wisi tajemnica, która zmrozi krew w żyłach. Za rogiem czai się morderca. On nie odpuści. Czy odważycie się wkroczyć do świata fenomenalnie napisanego kryminału, w którym każde słowo posiada podwójne znaczenie?”

Beata Moskwa, Thieving Books

***

„Wymagająca skupienia historia dla ludzi o mocnych nerwach. Wyrafinowane portrety psychologiczne, zwroty akcji i zawiłe śledztwo. Mroczne dzieło, w którym określenie »scenariusz zbrodni« nabiera nowego znaczenia. Gęsia skórka gwarantowana”.

Weronika Tomala, Kto czyta książki – żyje podwójnie

***

„Dopracowana fabuła i wyraziści bohaterowie sprawiają, że »Stróż krokodyla« wciąga od pierwszych stron. Autorka zwodzi, podsuwa fałszywe tropy, by na końcu uraczyć czytelnika zaskakującym rozwiązaniem. Aż trudno uwierzyć, że to debiut Katrine Engberg!”

Iwona Stach, Ja – Książkoholik

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Stróż krokodyla
  • Kolejne produkty