Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Grzesiuk. Pakiet. Trylogia czerniakowska

Grzesiuk. Pakiet. Trylogia czerniakowska

Stanisław Grzesiuk

Arkadiusz Bazak

 

Czas trwania: 36 godzin 28 minut

ISBN : 978-83-8146-037-8

Wydawca: Storybox.pl

 

49,95 zł brutto

Więcej informacji

„Boso, ale w ostrogach” –  Pierwsza część autobiografii Grzesiuka, której tytuł był jednocześnie mottem życiowym autora. Barwna, pełna humoru opowieść o dorastaniu w przedwojennym Czerniakowie, dzielnicy warszawskiej biedoty. W tle – sugestywnie przedstawiony folklor warszawskiej ulicy lat 30. XX wieku.

„Pięć lat kacetu” – Druga i przez wielu uznawana za najlepszą cześć autobiografii Grzesiuka, przedstawiająca losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć do wyzwolenia.

„Na marginesie życia” – Trzecia i ostatnia część autobiografii Stanisława Grzesiuka opowiada o zmaganiu z ciężką chorobą – gruźlicą – leczeniu i związanych z tym pobytach w szpitalach i w sanatoriach. Pomimo kolejnych operacji i kiepskich rokowań lekarzy „Na marginesie życia” tchnie optymizmem i życiową energią. Tu także usłyszymy niepowtarzalny język Grzesiuka, charakterystyczne dla warszawskiego Czerniakowa konstrukcje słowne, właściwy autorowi humor i dystans do przeciwności losu.

Patronat:

               

  • Poprzednie produkty
  • Boso ale w ostrogach
  • Grzesiuk. Pakiet. Trylogia czerniakowska
  • Na marginesie życia
  • Pięć lat kacetu
  • Kolejne produkty