Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Rytuał

Rytuał

Kamila Cudnik

Joanna Domańska

 

ISBN : 978-83-8334-015-9

Wydawca: Storybox.pl

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

Krew i tajemnica. Strzeż się...

Morderstwo popełnione w noc świętojańską wciąż pozostaje zagadką. Tymczasem z Wisły zostają wyłowione zwłoki młodej kobiety, rozpoznane jako ciało pokojówki Waltera von Offenberga. Pruski oficer niemal zaraz po przybyciu do Torunia stał się obiektem plotek. Na dodatek Luiza Zagórska, córka poprzednich właścicieli majątku, który nabył Walter, rozpływa się w powietrzu. Nikt jej oficjalnie nie szuka, z wyjątkiem zakochanego w niej Waltera.

Na jaw wychodzą okoliczności, które mnożą znaki zapytania. Jak poradzą sobie policjanci z toruńskiego komisariatu?

Jednocześnie toczy się wojna rosyjsko-japońska, a Polacy dostrzegają szansę na odrodzenie państwa.

***

„To musiało się stać! Po mocnym i spektakularnym finale »W cieniu twierdzy« czułem, że prędzej czy później Kamila Cudnik zaserwuje nam sequel. No i jest. I to jaki! W »Rytuale« nie brakuje emocji, tajemnic i zwrotów akcji, a toruńska pisarka po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć wciągające i zawiłe fabuły, ale także nietuzinkowych i wiarygodnych bohaterów, a wszystko to w duchu pierwszych lat XX wieku. »Rytuał« to znakomity kryminał retro. Ta powieść Was zaskoczy – i to nie raz! – Michał P. Kadlec, pisarz i twórca bloga Mroczne Strony.

***

„»Rytuał« Kamili Cudnik to idealna rozrywka dla każdego, kto lubi powieści historyczne z tajemnicą i romansem w tle. Autorce udało się ożywić na nowo atmosferę Torunia z początków XX wieku i świetnie sportretować jego polskich i pruskich mieszkańców” – Justyna Wydra, pisarka.

***

„Powrót do wielowymiarowego powieściowego świata stworzonego przez Kamilę Cudnik był dużą przyjemnością. Ten kryminał retro o zabarwieniu obyczajowym, z nutą czegoś szelmowskiego, przyciąga od pierwszych stron, serwując szybsze bicie czytelniczych serc. Zagadka, romans, do tego piękny język, historyczne zacięcie i dbałość o szczegóły sprawiają, że »Rytuał« jest powieścią, którą ciężko odłożyć na bok” – Anna Sroka-Czyżewska, „Głos Kultury”.

  • Poprzednie produkty
  • Historie miłosne
  • Oczy małej dziewczynki
  • Rytuał
  • W cieniu twierdzy
  • Kolejne produkty