Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Plagiat

Plagiat

Maurycy Nowakowski

Marcin Popczyński

 

Czas trwania: 13 godzin 20 minut

ISBN : 978-83-8194-133-4

Wydawca: Storybox, Videograf

Data premiery: 3 grudnia 2019 r.

 

27,95 zł brutto

Więcej informacji

W trakcie manifestacji kulturalnej na wrocławskim rynku dochodzi do zamieszek. W starciu z agresywną grupą młodych narodowców ginie para studentów. Policja i media szybko wydają wyrok, uznając, że za tym przypadkowym zabójstwem stoją bojówkarze organizacji Serca Biało-Czerwone. Marcin Faron, młody dziennikarz tygodnika „Korespondent”, ma jednak wątpliwości. Rozpoczyna nieformalne dziennikarskie śledztwo. Gdy kilka tygodni po bijatyce na rynku w zamachu bombowym ginie bliska współpracowniczka zamordowanych na rynku studentów, Faron jest już niemal pewien, że ma do czynienia z nieprzypadkowym łańcuszkiem śmierci.

***

“Plagiat” Maurycego Nowakowskiego to wzorcowo napisany kryminał z dziennikarzem śledczym w roli głównej. Z drugiej strony – to oryginalna opowieść o Wrocławiu, który niebawem stanie się Europejską Stolicą Kultury. Niezbyt uzasadnione aspiracje miasta łączą się w tej powieści z chorymi ambicjami niektórych jego mieszkańców, co autor pokazuje, nie idąc na żadne kompromisy. W dalszym tle, również bez kompromisów, pokazuje też Nowakowski historię rocka. Wszystko razem gra świetnie.

Marta Mizuro – krytyk literacki i autorka kryminałów

***

Zdumiewające, jak bardzo środowisko akademickie przypomina w swojej strukturze korporację. Gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze i zaszczyty, wszystkie chwyty stają się dozwolone. Literacka odpowiedź na “Barwy ochronne” Krzysztofa Zanussiego.

Adrianna Michalewska – Granice.pl

 

“Plagiat” – oto wreszcie powieść fascynująco sprzęgnięta z rzeczywistością i współczesnością. Frajda nie tylko dla miłośników kryminału i dla wrocławian. Świetny audiobook o Polsce tu i teraz.

Piotr Głuchowski – redaktor „Gazety Wyborczej”, autor reportaży i kryminałów

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Plagiat
  • Kolejne produkty