Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Król Edyp. Antygona

Król Edyp. Antygona

Sofokles

zespół lektorów

 

ISBN : 978-83-8334-972-5

Wydawca: Storybox.pl

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

DWIE KLASYCZNE TRAGEDIE SOFOKLESA W FORMIE SŁUCHOWISK Z UDZIAŁEM ZESPOŁU AKTORÓW.

„Król Edyp” opowiada o losach króla Edypa, stanowiących klucz do rozwiązania zagadki plag dotykających miasto Teby. W miarę jak tajemnice z przeszłości są odkrywane, Edyp staje przed szokującymi prawdami, które zmieniają zarówno jego życie, jak i los całego miasta. Dzieło to jest nie tylko opowieścią o jednostce walczącej z przeznaczeniem i nieuchronnością losu, ale także głęboką refleksją nad winą, odpowiedzialnością i granicami ludzkiego poznania.

„Antygona” jest uznawana za arcydzieło dramaturgii światowej. Główna bohaterka, Antygona, postanawia złamać zakaz króla Kreona i pochować swego brata, Polinejkesa. Ta odważna decyzja prowadzi do konfliktu moralnego, który eskaluje w serię tragicznych wydarzeń, zmuszając odbiorcę do refleksji nad granicami lojalności, sprawiedliwości, ludzkiej godności i posłuszeństwa.

W słuchowiskach udział wzięli: Anna Grochowska, Marta Markowicz, Anna Szymańczyk, Maciej Kowalik, Aleksander Orsztynowicz-Czyż, Kamil Pruban, Maciej Więckowski oraz Wojciech Żołądkowicz.

  • Poprzednie produkty
  • Król Edyp. Antygona
  • Kolejne produkty