Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Śniadanie u Tiffany'ego

Śniadanie u Tiffany'ego

Truman Capote

Piotr Borowski

 

Czas trwania: 3 godziny 10 minut

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Jest to historia młodej Amerykanki (Holly Golightly) wiodącej karnawałowe życie w Nowym Jorku, łamiącej serca mężczyznom i szukającej męża milionera oraz jej krótkiej znajomości z początkującym pisarzem, którego sama nazywa: Fred. Powieść Capote’a to także obraz Nowego Jorku w latach 40. XX w.

Truman Capote (ur. 30 września 1924 w Nowym Orleanie, zm. 25 sierpnia 1984 w Los Angeles) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy.
Po ukończeniu szkoły średniej przez jakiś czas pracował w roli gońca w redakcji tygodnika „The New Yorker”, co pozwoliło mu nawiązać pierwsze literackie kontakty.
Debiutował w 1943 Roku zbiorem nowel „Zatrzaśnij ostatnie drzwi”. Opublikował jeszcze kilka tomów opowiadań, uznanie przyniosły mu jednak dopiero powieści „Inne głosy, inne ściany” oraz „Harfa traw”. Prawdziwa literacka sława nadeszła wraz z ukazaniem się „Śniadania u Tiffany'ego”, w którym sportretował młodą dziewczynę, za wszelką cenę próbującą uniknąć życiowej stabilizacji.
Zupełnie inna była powieść „Z zimną krwią”, stanowiąca rekonstrukcję zbrodni popełnionej na czteroosobowej rodzinie Clutterów.
Po sukcesie tej ostatniej powieści Capote borykał się z chorobą alkoholową, nie zdołał też dokończyć książki „Wysłuchane modlitwy” (ukazało się tylko kilka jej rozdziałów). Zmarł w wieku niespełna 60 lat.

  • Poprzednie produkty
  • Śniadanie u Tiffany'ego
  • Kolejne produkty