Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Leonardo da Vinci. Dama z gronostajem. Burzliwa historia niezwykłego obrazu

Leonardo da Vinci. Dama z gronostajem. Burzliwa historia niezwykłego obrazu

Renata Pawlak

Filip Kosior

 

ISBN : 978-83-8334-969-5

Wydawca: Storybox.pl

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

„Dama z gronostajem”, jedyne dzieło Leonarda da Vinci znajdujące się w Polsce, to portret skrywający wiele tajemnic. Najsłynniejszy artysta renesansu zdołał bowiem zawrzeć w nim wiele symbolicznych znaczeń, rozszyfrowanych przez badaczy dopiero kilka wieków po śmierci malarza.

Kim była portretowana „dama z gronostajem”? W jakich okolicznościach trafiła do pracowni Leonarda? Kto i dlaczego zamówił ten obraz? Z jakiego powodu artysta zdecydował się uwiecznić piękną niewiastę z dość nietypowym pupilem? Dlaczego portretowana dama nie spogląda w stronę widza? Na czym polega nowatorstwo owego dzieła? Jak przebiegał proces tworzenia portretu i czy zrodziła się szczególna więź między modelką a malarzem? Jak wyglądało życie damy po uwiecznieniu jej na obrazie Leonarda? Jak zmieniał się portret wraz z upływem czasu?

Niniejszy audiobook odpowiada na wszystkie te pytania, w interesujący sposób odsłaniając losy jednego z najcenniejszych eksponatów muzealnych w Polsce. Opisuje, co działo się z malunkiem od momentu, gdy opuścił atelier Leonarda. Zdradza kto, kiedy i dlaczego ingerował w dzieło da Vinci oraz czy istnieje szansa na rekonstrukcję obrazu, aby wrócić do tego, jak wyglądał w momencie, gdy pożegnał się z nim renesansowy malarz.

  • Poprzednie produkty
  • Coco Chanel. Krótka historia największej dyktatorki mody
  • Gucci. Niezwykła historia
  • Herbata. Krótka historia orientalnego naparu
  • Leonardo da Vinci. Dama z gronostajem. Burzliwa historia niezwykłego obrazu
  • Kolejne produkty