Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy W nawiedzonym zamczysku

W nawiedzonym zamczysku

Jan Łada

Jerzy Zelnik

 

Czas trwania: 17 godzin 50 minut

ISBN : 9788382023831

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Data premiery: 2 listopada 2021 r.

 

37,90 zł brutto

Więcej informacji

HISTORIE KONTUSZA I SZABLI, MAGIA I FOLKLOR KRESOWY

Akcja „W nawiedzonym zamczysku” toczy się na Wołyniu w latach 1633–1635, w przededniu wojny domowej z Kozakami. Jest swoistym prologiem do „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza. W historię walki dwóch rodów, Miśniakowskich i Turobojskich, wpleciona została opowieść o miłości rotmistrza Kazimierza i Hanny.

Jan Łada wspaniale kreśli krajobraz Wołynia i panujących tam obyczajów. Autora można zarazem uznać za prekursora polskiej powieści fantasy. Jest tu bowiem wszystko: noc kupały, piękna i namiętna Motra – córka bojara oskarżana o czary, trójka przyjaciół pieniaczy, okrutny i demoniczny Szczepan Turobojski, ojciec Symforian – bernardyn próbujący fortelami w stylu Zagłoby pogodzić zwaśnione strony, szaleńczo odważny, a zarazem prostolinijny Kozak Jurko. W tle nawiedzony przez duchy zamek Horodyszcze, w którym Kazimierz Miśniakowski próbuje wyrwać się z rodowej klątwy.

Wprost trudno uwierzyć, że ta powieść powstała przed stu laty. Ale po jej przeczytaniu rozumiemy, dlaczego była tak bardzo popularna.

„Trylogii” Sienkiewicza przyświeca hasło: „Ku pokrzepieniu serc”, dzieło Jana Łady dodaje do tego: „I ku przestrodze”.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • W nawiedzonym zamczysku
  • Kolejne produkty