Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Bo trzeba żyć. Tom 2. Gabrynia

Bo trzeba żyć. Tom 2. Gabrynia

Ewa Szymańska

Joanna Domańska

 

Czas trwania: 9 godzin 14 minut

ISBN : 978-83-8194-558-5

Wydawca: Storybox.pl, Szara Godzina

Data premiery: 19 maja 2020 r.

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Apolonia, wdowa i matka czwórki dzieci, mimo że wyszła po raz drugi za mąż, nie do końca czuje się szczęśliwa. Martwi się o swoje pociechy. Najstarsza i najzdolniejsza z nich, Gabrynia, odkrywa budzący się w niej erotyzm, przeżywa pierwszą miłość i pierwsze rozczarowania. Kończy szkołę i rozpoczyna pracę. Odnosi zawodowe sukcesy i poznaje mężczyznę swego życia. Gabrynia jest szczęśliwa i z ufnością patrzy w przyszłość, tym bardziej że marzenia się spełniają jedno po drugim.

Wybucha jednak wojna, która wywraca wszystko do góry nogami – nie tylko życie bohaterek, ale także ich poglądy na wiele spraw, nawet tak fundamentalnych jak dobro i zło.

Wojenny terror, codzienne życie pod okupacją niemiecką, ukrywanie młodej Żydówki, strach przed śmiercią – świat wokół się wali. Jednak... trzeba żyć.

Dla Gabryni i jej bliskich to czas wielkiej próby i niesamowitych zrządzeń losu.

„Bo trzeba żyć” jest powieścią o rodzinie, tożsamości i prawdziwej miłości. Fabuła tej sagi rodzinnej rozgrywa się na Podlasiu, a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina.

W przygotowaniu trzeci tom „Bo trzeba żyć. Rodzina”.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Bo trzeba żyć. Tom 1. Apolonia
  • Bo trzeba żyć. Tom 2. Gabrynia
  • Bo trzeba żyć. Tom 3. Rodzina
  • W ślepym zaułku
  • Kolejne produkty