Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Bo trzeba żyć. Tom 1. Apolonia

Bo trzeba żyć. Tom 1. Apolonia

Ewa Szymańska

Joanna Domańska

 

Czas trwania: 10 godzin 43 minuty

ISBN : 978-83-8194-188-4

Wydawca: Storybox.pl, Szara Godzina

Data premiery: 28 stycznia 2020 r.

 

29,90 zł brutto

Więcej informacji

Szlachcianka – Apolonia Niemyjska wychodzi za mąż za bogatego chłopa – Franciszka Bąka. Ich małżeństwo budzi wiele kontrowersji w lokalnym środowisku.

Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa. Apolonia rodzi córkę, Gabrynię, która jest oczkiem w głowie rodziców. Mijają lata. Rodzą się kolejne dzieci, a przez kraj i najbliższą okolicę przetacza się historia: epidemia ,,hiszpanki”, odzyskanie niepodległości przez Polskę, wojna z bolszewikami, lokalny pogrom Żydów.

Pewnego dnia rodzinę Bąków spotyka tragedia. Los boleśnie doświadcza Apolonię, a w jej sercu coraz częściej pojawia się rozgoryczenie. Na szczęście, dzięki najbliższym, kobieta dochodzi do siebie. Rozpoczyna się nowy etap w jej życiu. Dzieci dorastają, Gabrynia, najbardziej pracowita z rodzeństwa, ma swoje marzenia…

„Bo trzeba żyć” jest trylogią o rodzinie, tożsamości i prawdziwej miłości. Fabuła tej sagi rodzinnej dzieje się na Podlasiu, a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina.

W przygotowaniu drugi tom, „Gabrynia”.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Bo trzeba żyć. Tom 1. Apolonia
  • Bo trzeba żyć. Tom 2. Gabrynia
  • Bo trzeba żyć. Tom 3. Rodzina
  • Kolejne produkty