Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila

Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila

J.R.R. Tolkien

Wojciech Masiak

 

Czas trwania: 4 godziny

ISBN : 978-83-8202-194-3

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Tłumacz: Gospodarz Giles z Ham, Kowal z Przylesia Wielkiego – Cezary Frąc, Przygody Toma Bombadila – Aleksandra Jagiełowicz

Data premiery: 20 kwietnia 2021 r.

Tytuł oryginału: Farmer Giles of Ham. Smith of Wootton Mayor. The Adventures of Tom Bombadil

 

37,90 zł brutto

Więcej informacji

Wyjątkowa edycja w jednym tomie dwóch magicznych opowieści oraz baśniowego cyklu wierszy, nawiązującego do jednej z najbardziej tajemniczych postaci z „Władcy Pierścieni” – Toma Bombadila.

Zawarte w książce opowieści stanowią dowód niezwykłego poczucia humoru Tolkiena, który musiał „odreagować” wieloletnią pracę nad epopeją „Władca Pierścieni”. Pisarz w żartobliwy sposób wykorzystuje tu motywy heroiczne i rycerskie, robiąc sobie wakacje od „spraw wyższych, głębszych lub bardziej tajemniczych”, o których traktuje trylogia.

W „Gospodarzu Gilesie” Tolkien śmieje się serdecznie z tego, co wcześniej traktował z największą powagą jako pisarz, uczony i krytyk, a przedstawia się nam jako wydawca i tłumacz dawnego rękopisu, opisującego powstanie pewnego królestwa w przedarturiańskiej Brytanii. Z kolei „Kowal z Przylesia Wielkiego” stanowi próbę wytłumaczenia słowa „faerie” za pomocą krótkiej historyjki o kucharzu i jego cieście. Wreszcie „Przygody Toma Bombadila” to oryginalne, zabawne wiersze związane z anegdotami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”.

Książka jest idealną okazją dla fanów Śródziemia do zapoznania się z mniej znanymi utworami Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów, i zachwyci czytelników w każdym wieku.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila
  • Kolejne produkty