Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

V.E. Schwab

Joanna Domańska

 

Czas trwania: 16 godzin 16 minut

ISBN : 978-83-8202-168-4

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Tłumacz: Ewa Wojtczak

Data premiery: 23 marca 2021 r.

Tytuł oryginału: A Gathering of Shadows

 

34,90 zł brutto

Więcej informacji

MAGIA, PRZYGODA I FASCYNUJĄCY ŚWIAT RÓWNOLEGŁYCH LONDYNÓW W JEDNEJ Z NAJCIEKAWSZYCH POWIEŚCI FANTASY OSTATNICH LAT

Upłynęły cztery miesiące, odkąd w ręce Kella wpadł czarny kamień. Cztery miesiące, odkąd przecięły się ścieżki antariego i dziewczyny z Szarego Londynu, Delilah Bard. Cztery miesiące, odkąd książę Rhy został ranny, Kell i Lila pokonali rządzące Białym Londynem rodzeństwo Dane, a kamień wraz z umierającym Hollandem wrzucili w otchłań Londynu Czarnego...

Pod wieloma względami sytuacja prawie wróciła do normalności, chociaż... Rhy spoważniał, a Kella dręczą wyrzuty sumienia. Antari nie przemyca już przedmiotów między światami – jest nerwowy, nawiedzany przez sny z udziałem złowieszczej magii, skupiony na myślach o Lili, która zniknęła mu z oczu w porcie, tak jak zawsze tego pragnęła. Tymczasem w Czerwonym Londynie trwają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, spektakularnego międzynarodowego turnieju.

Jednakże, podczas gdy wszyscy w skupiają się na czekających ich emocjach sportowych i towarzyszących igrzyskom przyjęciach, w innym Londynie rozkwita życie, a ci, którzy mieli rzekomo odejść na zawsze, powracają. Jak cień, który znika w nocy, lecz pojawia się znów kolejnego dnia. Tyle że magia wymaga równowagi, więc by odrodził się Czarny Londyn, inne miasto musi upaść...

***

„Victoria Schwab miesza nie tylko różne odcienie magii, ale i fantastyki w ogóle. Jej powieści mają w sobie i coś z Gaimana, bo przenoszą nas do różnych wersji Londynów, i ze Scotta Lyncha, z którym łączy autorkę zamiłowanie do łotrzykowskich bohaterów, ale i z prozy J.K. Rowling czy Trudi Canavan – co widać zwłaszcza w »Zgromadzeniu cieni«, gdzie magowie ścierają się w wielkim turnieju. Nie oznacza to jednak, że Schwab pożycza od innych z prawa i lewa – wręcz przeciwnie, kreśli w fantastyce własną ścieżkę, dając nam historię na wskroś rozrywkową, ale i współcześnie mroczną i realistyczną. Siłą jej prozy są bohaterowie, z jednej strony z miejsca zaskarbiający sobie naszą sympatię, z drugiej wcale nie jednoznacznie dobrzy, a przez to nieprzewidywalni, momentami kontrowersyjni – ostatecznie to oni sprawiają, że po przeczytaniu »Mroczniejszego odcienia magii« i »Zgromadzenia cieni« od razu chce się zapytać: »Można prosić o więcej?«”

Marcin Zwierzchowski, „Nowa Fantastyka”

***

„Bogate szczegóły rozświetlają każdy wymiar niezwykłego miasta zalanego magią, a skomplikowane postacie okazują się niezwykle intrygującymi osobowościami. W tej barwnej scenerii toczy się trzymająca w napięciu akcja... Schwab już nam każe czekać na dalszy ciąg!”

„Entertainment Weekly”

***

„Schwab jest fantastyczną pisarką, toteż akcja tej powieści płynie szybko: to świat, w który łatwo się zanurzyć, a cztery Londyny, które mamy szansę odwiedzić, stanowią ucztę dla zmysłów: są żywe, interesujące i szczegółowo pokazane. Zmyślone światy prezentują się imponująco i już choćby z tego względu warto sięgnąć po tę książkę”.

„io9”

***

„Jest tu wszystko: magia i romans, przygoda i intryga, podstęp i oszustwo, a także trochę tajemnic ze świata piratów... Ta powieść przyciągnie zarówno dorosłych czytelników fantasy, jak i tych młodszych, lubujących się w gatunku young adult”.

„Booklist”

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Odcienie magii. Tom 1. Mroczniejszy odcień magii
  • Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni
  • Odcienie magii. Tom 3. Wyczarowanie światła
  • Kolejne produkty