Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Odcienie magii. Tom 1. Mroczniejszy odcień magii

Odcienie magii. Tom 1. Mroczniejszy odcień magii

V.E. Schwab

Agnieszka Krzysztoń

 

Czas trwania: 11 godzin 28 minut

ISBN : 978-83-8202-167-7

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Tłumacz: Ewa Wojtczak

Data premiery: 9 marca 2021 r.

Tytuł oryginału: A Darker Shade of Magic

 

34,90 zł brutto

Więcej informacji

INTRYGUJĄCA POWIEŚĆ FANTASY, W KTÓREJ MAGICZNEJ WIZJI RÓWNOLEGŁYCH LONDYNÓW DORÓWNUJE ORYGINALNA KREACJA BARWNYCH BOHATERÓW

Witajcie w Szarym Londynie – brudnym i nieciekawym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III. Istnieje też Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię. A niegdyś, dawno temu, istniał jeszcze Czarny Londyn... Teraz jednak nikt o nim nawet nie wspomina.

Oficjalnie, Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu – jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się pomiędzy światami – i działa jako posłaniec między Londynami i ambasador czerwonego królestwa rodziny Mareshów. Nieoficjalnie, uprawia przemyt – bardzo niebezpieczne hobby, o czym przekonuje się na własnej skórze, kiedy wpada w pułapkę wraz z zakazanym przedmiotem z Czarnego Londynu. Ucieka więc do Szarego, gdzie z kolei naraża się Lili Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach. To właśnie z nią Kell odbędzie podróż do alternatywnej krainy, a stawką jest uratowanie wszystkich światów...

***

„Napisana z polotem, świetnie skonstruowana powieść fantasy. Błyskotliwe pomysły i wspaniałe pióro – otrzymujemy cudownie żywiołową, porywającą przygodę!”

„Publishers Weekly”

***

»Mroczniejszy odcień magii« ma wszelkie cechy charakterystyczne klasycznej fantasy. Intryga tej powieści jest niezwykle wciągająca, postaci nie sposób zapomnieć, a sceneria – cztery równoległe, wypełnione potężną magią Londyny – jest niby z innego świata, ale mimo to wydaje się przedstawiona realistycznie. Schwab dała nam prawdziwą perełkę, która jest oryginalna w założeniu i frapująco wykonana. Ta książka to skarb!”

Deborah Harkness, autorka trylogii „Księga wszystkich dusz”

***

„Niezwykle pomysłowa powieść fantasy... Idealna dla fanów Neila Gaimana!”

„The Guardian”

***

„Mroczniejsze odcienie ta powieść być może ma, ale są wypełnione inteligentną i żywą magią. Wszystko – od nieskończonych warstw płaszcza Kella po różnobarwne oczy Lili – jarzy się tajemniczością i czarami”.

Brian Staveley, autor bestsellera „Miecze cesarza”

***

»Mroczniejszy odcień magii«to powieść inteligentna, zabawna i... uzależniająca. Schwab trzyma nas w napięciu dzięki szalonej fabule oraz niezwykłym zwrotom akcji, i dzięki temu być może stanie się nową królową powieści fantasy”.

„The Independent”

***

„Powieść jest tak samo przewrotna, mroczna i olśniewająca, jak oryginalne Londyny, w których rozgrywa się jej akcja – ogromnie mi się podobała!”

Steven Brust, autor cyklu „Vlad Taltos”

***

„Fani fantasy pokochają tę rozgrywającą się w szybkim tempie przygodę, skomplikowany, oparty na magii ustrój, wnikliwego bohatera i zuchwałą bohaterkę”.

„Kirkus Reviews”

***

„Akcja pędzi w tej powieści przez londyńskie slumsy okresu regencji i makabryczne, skropione ludzką krwią pałace. Potrzebuję drugiego egzemplarza – w tym podarłem kartki, bo przewracałem je zbyt szybko!”

Max Gladstone, autor powieści „Three Parts Dead”

***

„Pisarstwo Schwab jest zajmujące i sugestywne... Czytelników fascynuje jej skomplikowany, wielowarstwowy świat. Oto wspaniały przykład powieści fantasy, w której niezwykłe scenerie opisano przekonująco i za pomocą świetnej narracji”.

io9

***

„Frapująca lektura... Najważniejsze są tutaj postaci, to one tworzą tę książkę. Kell jest niejednoznaczny, a Lilę cechuje przebogata inwencja. Świat powieści również jest nieprzeciętny, ponieważ Schwab opisała go tak wspaniale, że warto się w nim bez reszty zatracić, a i tak zostanie w nim mnóstwo do odkrycia”.

NPR

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Odcienie magii. Tom 1. Mroczniejszy odcień magii
  • Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni
  • Odcienie magii. Tom 3. Wyczarowanie światła
  • Kolejne produkty