Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Diabłu ogarek. Tom 1. Czarna wierzba

Diabłu ogarek. Tom 1. Czarna wierzba

Konrad T. Lewandowski

Roch Siemianowski

 

Czas trwania: 10 godzin 37 minut

ISBN : 978-83-8194-041-2

Wydawca: Storybox.pl

Data premiery: 3 grudnia 2019 r.

 

27,95 zł brutto

Więcej informacji

„Skoro zaś ludzie i diabły na tej ziemi muszą żyć razem, to niech żyją jak sąsiedzi, choćby nawet sobie krzywi. Nie podnosi się ręki na sąsiada, jeżeli on ci w niczym nie zawinił…”

***

Lipiec 1639 roku. Mieszkający zgodnie i pospołu w spokojnej i dostatniej Polsce katolicy, prawosławni, arianie i luteranie z trudem dawali wiarę wieściom o bestialstwach i okrucieństwach wojny trzydziestoletniej. Ogień, który ogarnął całą Europę, zatrzymał się na granicy Polski, jakby napotkał niewidoczny mur.

***

„Miedze pomiędzy ziemią, niebem a piekłem wszędzie tu na Mazowszu jasno i wyraźnie wytyczone były i każdemu od maleńkości znane. Tylko głupi przekraczali je na własną wieczną szkodę”.

***

Weteran wojny smoleńskiej Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, woźny trybunału ziemi liwskiej, specjalizuje się w doręczaniu pozwów wyjątkowo agresywnym adresatom. Bywa, że jak weźmie skwitowanie odbioru, to wyrok nie jest już konieczny. Czasem jednak zawodzą naturalne sposoby i aby sprawiedliwości stało się zadość, niezbędna jest pomoc czarnej magii. Te kontrowersyjne praktyki są solą w oku pewnego biskupa oraz podróżującego incognito hiszpańskiego inkwizytora. Miejscowi magnaci zaś dostrzegają okazję przeprowadzenia własnej przewrotnej intrygi…

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Anioły muszą odejść
  • Diabłu ogarek. Tom 1. Czarna wierzba
  • Diabłu ogarek. Tom 2. Kolumna Zygmunta
  • Diabłu ogarek. Tom 3. Ostatni hołd
  • Kolejne produkty