Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Peterkin & Brokk. Księga Czterech

Peterkin & Brokk. Księga Czterech

Grzegorz Gajek

Wojciech Masiak

 

Czas trwania: 10 godzin 38 minut

ISBN : 978-83-8146-920-3

Wydawca: Storybox.pl, Genius Creations

Data premiery: 3 września 2019 r.

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Bycie niziołkiem w szeregach policji to nie jest bajka. Odo Peterkin przekonuje się o tym niemal każdego dnia służby. Znosi jednak uszczypliwe komentarze elfów, ludzi i krasnoludów, gdyż tym, co sprawia mu największą przyjemność, jest rozwiązywanie skomplikowanych zagadek kryminalnych.

Tuur Brokk jest na pierwszy rzut oka przeciwieństwem Peterkina. To uosobienie idealnego policjanta. Krasnolud, weteran wojenny, bokser i postrach przestępczego świata, jak również, o czym wie niewielu, poeta i niepoprawny romantyk.

Pierwszym wspólnym zadaniem Odona i Tuura jest wyjaśnienie tajemniczej śmierci znanego muzyka Viventa Rossiego. Na ich drodze staje armia ożywieńców, powołana do życia w czasach Wielkiej Wojny, magowie i wilkołaki, dziennikarze i eugenicy, a nawet, o zgrozo, dziewki wszeteczne! A to bynajmniej nie koniec niespodzianek…

****

„Z daleka detektyw Peterkin i śledczy Brokk przypominają najsłynniejszy tandem literackich detektywów XIX stulecia z opowiadań Artura Conan Doyle’a. Kiedy jednak przybliżyć lupę, na plan pierwszy wychodzą nie podobieństwa, ale te wszystkie smakowite różnice, które sprawiają, że ich śledztwa są tak intrygujące.”
Michał Cetnarowski, publicysta, redaktor Nowej Fantastyki, autor zbioru opowiadań „Bestia najgorsza”

Patronat:

     

  • Poprzednie produkty
  • Peterkin & Brokk. Księga Czterech
  • Kolejne produkty