Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Noc kota, dzień sowy. Tom 1. Zamek Cieni

Noc kota, dzień sowy. Tom 1. Zamek Cieni

Marta Kładź-Kocot

Artur Ziajkiewicz

 

Czas trwania: 12 godzin 6 minut

ISBN : 978-83-8146-411-6

Wydawca: Storybox.pl, Genius Creations

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

W Castelburgu, bogatym portowym mieście, władzę przejmuje makiaweliczny Książę, a wygnani arystokraci zakładają Bractwo i z pomocą niejakiego Dionisiusa Grandiniego próbują obalić tyrana. W Emain Avallach, siedzibie magów, niepozorny bibliotekarz zostaje skazany na śmierć, a para kochanków wygnana. W odległym…

Zatrzymajmy się przy parze kochanków. Opowieści o wielkiej miłości mają zawsze wyjątkową moc. Wiedzą o tym Prządki, więc kiedy na ich oczach rodzi się taka opowieść, uważnie ją obserwują. Siądźmy więc cicho i patrzmy, jak splotą historię Mitrii i Jardala, dwojga czarodziejów, którzy pokochali się, łamiąc tym samym prastare prawo. Udajmy się z nimi w podróż w poszukiwaniu siebie samych i siebie nawzajem.

Wytężcie słuch! Nocą usłyszycie stąpanie miękkich kocich łap, a w dzień prawie bezszelestne bicie sowich skrzydeł.

***

„Najpierw pomyślałam, że to historia o miłości, a pomysł na główny wątek jest czarujący i niebanalny. Potem doszłam do wniosku, że to jednak będzie opowieść o magii i politycznej intrydze. Następnie wpadło mi do głowy, że wszystkie drogi prowadzą do pewnego miasta i będzie to historia jego przemian. Jeszcze później dotarło do mnie, że i miasto, i bohaterowie dążą do wolności. Ta powieść ma wiele poziomów, wiele znaczeń i wciąż się zmienia, wciąga i fascynuje. Z każdą odwrócona stroną zapadałam się w nią bardziej, ciekawa, czym jeszcze mnie zaskoczy.”

Marta Krajewska
dwukrotnie nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla
autorka „Idź i czekaj mrozów”, „Zaszyj oczy wilkom” i „Noc między Tam i Tu”

Patronat:

     

  • Poprzednie produkty
  • Noc kota, dzień sowy. Tom 1. Zamek Cieni
  • Noc kota, dzień sowy. Tom 2. Gliniana Pieczęć
  • Kolejne produkty