Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Wspomnienia z mego życia. Autobiografia

Wspomnienia z mego życia. Autobiografia

Werner Siemens

Aleksander Bromberek

 

ISBN : 978-83-8271-664-1

Wydawca: Storybox.pl

Data premiery: 29 czerwca 2022 r.

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

Werner von Siemens zapisał się w historii jako wynalazca m.in. prądnicy, telegrafów automatycznych, maszyny dynamoelektrycznej, trolejbusu czy elektrycznej windy i lokomotywy. W ciągu zaledwie kilku lat zdołał zbudować najdłuższą w Europie linię telegraficzną. Jego umiłowanie do nauk ścisłych i nieodparta chęć tworzenia, mimo wielu trudów, pozwoliła mu rozwinąć przedsiębiorstwo, które z sukcesami funkcjonuje po dziś dzień.

Publikacja obejmuje wspomnienia życia rodzinnego, okresu edukacji i lat spędzonych w służbie pruskiej armii. Przedstawia również czasy rozwoju przedsiębiorstwa Siemens et Halske i realizacji jego projektów. Są tu wspomnienia z rozwijania przez niego metod ciągnięcia linii telegraficznych na dnie mórz i oceanów, niebezpiecznych sytuacji i fascynujących zjawisk atmosferycznych doświadczanych w podróży, kariery naukowej, wynalezienia maszyny dynamo-elektrycznej i przyrządów pomiarowych do alkoholu.

Książkę cechuje ujmująca skromność autora. Stanowi niezwykle ciekawe źródło wiedzy na temat powstawania rzeczy, z którymi za sprawą Wernera von Siemensa obcujemy do dzisiaj.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Wspomnienia z mego życia. Autobiografia
  • Kolejne produkty