Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nigdzie indziej

Nigdzie indziej

Tommy Orange

Jacek Dragun

 

Czas trwania: 11 godzin 15 minut

ISBN : 978-83-8116-887-8

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Data premiery: 7 kwietnia 2020 r.

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

„Nigdzie indziej” to wielopokoleniowa opowieść o przemocy, regeneracji, tożsamości, pięknie i rozpaczy, wplecionych w dzieje rdzennych mieszkańców Ameryki.

Tommy Orange opowiada historię dwunastu postaci, z których każda ma swoje powody, by wybrać się na wielki zjazd plemienny w Oakland. Jacquie Czerwone Pióro od niedawna znowu nie pije i usiłuje powrócić na łono rodziny, którą niegdyś porzuciła. Dene Oxendene stara się poskładać swe życie na nowo po śmierci wujka i przybywa na zjazd, aby pracować na rzecz indiańskiej społeczności i w ten sposób uczcić jego pamięć. Opal Viola Wiktoria Niedźwiedzia Tarcza przychodzi na stadion, by obejrzeć występ swego siostrzeńca Orvila, który nauczył się tradycyjnego indiańskiego tańca, oglądając materiały wideo na kanale YouTube.

Imponujący spektakl odwołujący się do uświęconej tradycji będzie okazją do wzruszających pojednań. Stadion w Oakland stanie się również sceną wydarzeń, w których wyniku naród indiański znów wykaże się heroizmem i dozna niewypowiedzianej straty.

***

Najpopularniejszy debiut literacki 2018 roku w Stanach Zjednoczonych.

Jedna z najlepszych książek roku według:

„The Washington Post”, „NPR”, „Time”, „O, The Oprah Magazine”, „San Francisco Chronicle”, „Entertainment Weekly”, „The Dallas Morning News”, „Buzzfeed”, „BookPage”, „Publishers Weekly”, „Library Journal”, „Kirkus Reviews”.

***

„Brawurowa”.

Dwight Garner, „The New York Times”

***

„Czyste urzekające piękno”.

Colm Toibin, „The New York Times”

***

„Eksplozja talentu i nieoczywistych myśli. Zabawna i bluźniercza, napisana ze świadomością przemocy, która przebiega niczym blizna przez kulturę amerykańską”.

Jeff Baker, „The Seattle Times”

***

„Mistrzostwo”.

Ron Charles, „The Washington Post”

***

„Wyjątkowa debiutancka powieść. Historie takie jak »Nigdzie indziej« rzucają wyzwanie wszystkim innym historiom, aby były lepsze”.

Chelsea Leu, „San Francisco Chronicle”

***

„»Nigdzie indziej« spada na nas jak grom z jasnego nieba. Donośny głos literatury XXI wieku nareszcie wybrzmiał z całą mocą”.

Marlon James, autor „Krótkiej historii siedmiu zabójstw”

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Nigdzie indziej
  • Kolejne produkty