Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Reanimacja

Reanimacja

Danuta Mikołajewska

Maria Rybarczyk

 

Wydanie: II

Czas trwania: 22 godzin 17 minut

ISBN : 978-83-8146-827-5

Wydawca: Storybox.pl, Wexel

Data premiery: 23 lipce 2019 r.

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Polska, lata 80. XX wieku. Młoda doktor Ewa przeprowadza się z rodziną z metropolii do małego miasteczka. Wyniesiona z kliniki wiedza uniemożliwia jej współpracę ze skłonnym do intryg i błędów w sztuce zespołem cynicznego ordynatora Bańki. Trudności pogłębia fakt, że jej mąż wypływa w długi żeglarski rejs, a atrakcyjną internistkę zaczynają osaczać zalotnicy.

Kogo wybierze? Czy warto dochowywać wierności? Przez co zaczynamy chorować? Jak zmienia się życie polskich lekarzy w nowej, kapitalistycznej rzeczywistości?

Trzymająca w napięciu fabuła, piękny język i bogata warstwa refleksyjna.

***

„Debiut świadczący o ogromnej wrażliwości autorki. Polecam wszystkim, którzy chcą odbyć podróż wspomnień do niedawnej historii naszego kraju, widzianej oczyma kobiety dzielnej, gotowej walczyć o swoje życie. Akcja w środowisku medycznym gwarantuje dodatkowe atrakcje”.
Agata Młynarska

***

„Gdy wiosną 1989 autorka przyniosła pierwszą wersję „Reanimacji”, natychmiast chciałem zrobić film, jakiego dotąd nie było. Gdyby telewizyjni decydenci mieli wówczas więcej wyobraźni, wytyczyliby standardy medycznego serialu, których nie musielibyśmy się wstydzić. A tak zostaliśmy skazani: »Na dobre i na złe«”.
Juliusz Machulski

Patronat:

     

  • Poprzednie produkty
  • Ballada o pomylonych
  • Motylka
  • Reanimacja
  • Kolejne produkty