Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 321 - 340 z 1237 elementów
  • Elżbieta Narbutt, Maria Biłas-Najmrodzka

    Elżbieta Narbutt

    Lekarz weterynarii i dziennikarka. W weterynarii nie odniosła sukcesu, bo, jak sama mówi, trudno mieć zaufanie do lekarza, który z racji niedowidzenia nie bardzo odróżnia krowę od buhaja. Lepiej jej się powiodło w dziennikarstwie.

    Maria Biłas-Najmrodzka

    Absolwentka filologii polskiej, matka i babcia oraz społecznica o niespożytej energii. Jedna z założycielek Wędrującego Klubu Czytającego Dzieciom, autorka unikatowego wydania bajek, właściwie przypowieści dla dzieci.

  • Elżbieta Rodzeń

    Jest pedagogiem terapeutą, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Pisze, bo historie, które powstają w jej głowie, nie dają jej spokoju, dopóki nie znajdzie dla nich miejsca na papierze. Lubi zimowe spacery, nietuzinkowe filmy i dobrą herbatę. Może godzinami rozmawiać o książkach, dysleksji i wzornictwie haftów ludowych. Mieszka w małym domku pod lasem, z mężem – swoim pierwszym czytelnikiem i koneserem jej wypieków. Jest autorką powieści: „Noc świetlików” (2014), „Dziewczyna o kruchym sercu” (2016, nominowana do nagrody Książka Roku 2016 serwisu lubimyczytac.pl), „Zimowa miłość” (2017), „Przyszłość ma twoje imię” (2017) i „Przyciąganie” (2018).

  • Elżbieta Spadzińska-Żak

    Redaktorka i tłumaczka. Pochodzi z Pomorza, aktualnie mieszka na Śląsku. Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kocha psy, lubi dobre książki i ludzi z poczuciem humoru.

  • Elżbieta Wojnarowska

    Pisarka, poetka, piosenkarka i była aktorka Teatru STU, a do tego doktor nauk przyrodniczych Instytutu Botaniki PAN – czyli istna mieszanka wybuchowa. Opowieść o Honoracie to w jej zamierzeniu antidotum na wszystkie bolączki tego świata. Bo cóż lepszego możemy robić, niż śmiać się?

  • Emilia Hinc

    Magister prawa Uniwersytetu Gdańskiego, była redaktor naczelna Radia SAR Politechniki Gdańskiej, gdzie prowadziła także erotyczną audycję tematyczną Pieprz, obecnie redaktor naczelna dla Polonii na Lazurowym Wybrzeżu www.polazur.eu, autorka „Bawidamka” oraz „Żon alkoholika”. Kocha kolory, wodę, słońce, podróże oraz dobrą zabawę.

  • Emilia Teofila Nowak

    Poznanianka, autorka prozy współczesnej. Studiowała filologię polską (specjalność nauczycielska i wydawnicza). Jej pierwsza powieść, „Piromani”, ukazała się w 2015 r.

  • Emma Chase

    Amerykańska autorka bestsellerowych współczesnych powieści romantycznych. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków na całym świecie.

    Mieszka w New Jersey z mężem, dwojgiem dzieci i dwoma uroczymi, ale nieposłusznymi psami.

  • Ernst Theodor Amadeus Hoffmann

    właśc. Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann (1776-1822)

    Niemiecki poeta, pisarz epoki romantyzmu. Prawnik, kompozytor, krytyk muzyczny, rysownik i karykaturzysta. Jeden z prekursorów fantastyki grozy, który wywarł ogromny wpływ na takich twórców jak: Edgar Allan Poe, Howard Phillips Lovecraft, Gustav Meyrink czy Stefan Grabiński.

  • Eugeniusz Dębski

    Polski pisarz fantastyczny, były wieloletni prezes wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Zadebiutował w 1984 roku opowiadaniem „Najważniejszy dzień 111394 roku” opublikowanym w miesięczniku „Fantastyka”.

    Autor przeszło 100 opowiadań i ponad dwóch tuzinów powieści science fiction i fantasy, z których część doczekała się przekładów na język rosyjski, czeski, węgierski i niemiecki. Współpracował przy tworzeniu gry komputerowej „Crime Cities”. Jest jednym z czołowych polskich tłumaczy fantastyki rosyjskiej.

  • Eugeniusz Dębski, Beata Dębska

  • Eugeniusz Sue

    właśc. Marie-Joseph Sue (1804-1857)  

    Pisarz francuski, twórca powieści odcinkowej. Jego powieści sensacyjne publikowane w gazetach krytykowały ówczesny system społeczny. Wywarły one wpływ na nastroje polityczne w progu rewolucji 1848 roku.

  • Evan Currie

    Kanadyjczyk mieszkający w Quebec. Z wykształcenia komputerowiec, ostatnie lata spędził pracując w branży homarowej. Pisanie i opowiadanie (tzw. storytelling) to jego życiowa pasja. Debiutował technothrillerem „Thermals” (2011), który wydał własnym sumptem. Jako jeden z nielicznych self-publisherów uzyskał pozytywne recenzje krytyków literackich oraz miłośników steampunku i gatunków space opera oraz military SF.

    Największą popularność spośród jego twórczości zdobył cykl powieści SF „Odyssey One” oraz „The Warriors Wings” (w Polsce ukazał się pod tytułem „Hayden War”). Świetnie opisuje w nich międzygwiezdne potyczki i buduje napięcie. Pisze ku uciesze odbiorców i dla własnej przyjemności.

  • Evžen Boček

    Należy do najpopularniejszych czeskich pisarzy ostatnich lat. Debiutował powieścią „Dziennik kasztelana” (1999). W 2012 roku ukazała się „Ostatnia arystokratka”, która stała się bestsellerem – dotychczas sprzedano w Czechach ponad 70 000 egzemplarzy. Powieść otrzymała nagrodę Miloslava Švandrlíka dla najzabawniejszej książki roku. Evžen Boček od 1992 roku jest kasztelanem na zamku w Miloticach.

  • Ewa Bauer

    Z wykształcenia prawniczka, ale serce oddała literaturze. Mieszka w Krakowie z mężem i dziećmi, interesuje się psychologią, włada językiem hiszpańskim, uwielbia podróże w nieznane, ale najczęściej odwiedzanym przez nią miejscem jest Barcelona. Miłośniczka „Małego Księcia”. Posiada kolekcję ponad czterdziestu tłumaczeń tej książki na różne języki. Chociaż nieraz mówiła, że pisanie książek odłoży sobie na czas emerytury, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem jest jej debiutancka powieść „W nadziei na lepsze jutro”. Kolejnymi są „Kruchość jutra”, „ Kurhanek Maryli” i „Słoneczne jutro”.

  • Ewa Cielesz

    Urodzona w Piasecznie autorka powieści „Niskie drzewa” (2015), Sagi „Córka cieni” (2016), zbiorków poezji dla dzieci: „Dla was dzieciaki” (2002), „Skarby z szuflady” (2005), „Gdy ujrzysz gwiazdę” (2005) oraz tomików poetyckich dla dorosłych „Sentymenty” (2004) i „Między jasnością i czernią” (2006). Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych, a także Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Wydziału Reżyserii. Pisze również scenariusze,

    jest instruktorką teatralną. Na tym polu osiąga sukcesy: kilkakrotnie wraz ze swoimi zespołami zdobyła Grand Prix festiwalu Małych Form za sztuki, których scenariusze były jej autorstwa. Związana z Wrocławiem, obecnie mieszka w Konstancinie pod Warszawą.

Pokazuje 321 - 340 z 1237 elementów